تخفیف‌ها و قیمت جشنواره‌ها در قیمت فروش در نظر گرفته نمی‌شود
توجه : برای فیلتر کردن نمایش ها در نمودار بر روی عنوان هریک کلیک کنید .

شهید سعید سلطانیShahid Saeed Soltani

محل خدمت: شهدای مردمی شناسه ایثار شهید : 03521847 دسته:

شهید سلطانی در خانواده کاملا مذهبی در سال 1335 به دنیا آمد. پدر و مادر، او را در دامان کرامت و آقایی بزرگ نموده و او را اسوه ای برای اخلاق و رفتار و گفتار پروریده تا جایی که مورد توجه حضرت حق تعالی قرار گرفته و اولین فردی گردید که در پایگاه شهید سلطانی مسجد صاحب الزمان (عجل الله تعالی فرج شریف) در درگیری با منافقین روزگار، به شهادت رسید. خانواده شهید سعید سلطانی از نظر اقتصادی متوسط بوده و پدر زحمت کش آن ها زحمات زیادی برای گذراندن امور زندگی صرف می نمود و پدر این شهید عزیز بیشتر در شهرستان ها به خدمت مشغول بود و با پس انداز اندکی که از کار در شهرستان ها کسب  می نمود  زندگی را رونق می بخشید. شهید سلطانی با شهید فراهانی و دیگر دوستانش به مبارزه بی امان با منافقین بدتر از کفار پرداخته و همیشه به جر و بحث و مناظره با آنها می پرداختند تا پس از اعلام جنگ مسلحانه منافقین در درگیری با ((موسی خیابانی)) از سران منافقین بر اثر اصابت تیر مستقیم اسلحه به شهادت می رسد.

 

او در پایگاه اخلاص عمل را سر لوحه کارهای خود قرار داده و درعین حال با دوستان بسیجی خود در فوتبال و اردوهای رزمی و نگهبانی شبانه و کلاسهای آموزشی شرکت فعال داشت و آرزویش شهادت بود و لذا اخلاق نیک و اخلاص را سرلوحه کار خود قرار داده بود. او فردی خاضع و در عین حال با منافقین و کفار بسیار قاطع و شجاعانه عمل می نمود. او با خنده به سمت شهادت رفته و نهال تازه انقلاب را با خون پاکش آبیاری نمود.

 

تلاوت سوره مبارکه الرحمن به نیت این شهید

تماس بگیرید

129 بار دیده شده مقایسه

شهید سلطانی اولین شهید از خانواده شهید سلطانی ها می باشند و دومین شهید خانواده برادر او یعنی شهید محسن سلطانی می باشند. شهید سلطانی در خانواده کاملا مذهبی در سال 1335 به دنیا آمد. پدر و مادر، او را در دامان کرامت و آقایی بزرگ نموده و او را اسوه ای برای اخلاق و رفتار و گفتار پروریده تا جایی که مورد توجه حضرت حق تعالی قرار گرفته و اولین فردی گردید که در پایگاه شهید سلطانی مسجد صاحب الزمان (عجل الله تعالی فرج شریف) در درگیری با منافقین روزگار، به شهادت رسید و نام پایگاه اثر جاوید خون این شهید عزیز می باشد. خانواده شهید سعید سلطانی از نظر اقتصادی متوسط بوده و پدر زحمت کش آن ها زحمات زیادی برای گذراندن امور زندگی صرف می نمود و پدر این شهید عزیز بیشتر در شهرستان ها به خدمت مشغول بود و با پس انداز اندکی که از کار در شهرستان ها کسب  می نمود  زندگی را رونق می بخشید. حضرت آیت الله خامنه ای رهبر عزیز انقلاب در دوران ریاست جمهوری خود به صورت سرزده به منزل خانواده این شهید عزیز آمده و موجب دل شادی خانواده گردید و در عین حال موجب افتخار و بزرگی آن ها در جامعه می گردد و این خانواده عزیز از این امر به خود می بالیدند. شهید سلطانی با شهید فراهانی و دیگر دوستانش به مبارزه بی امان با منافقین بدتر از کفار پرداخته و همیشه به جر و بحث و مناظره با آنها می پرداختند تا پس از اعلام جنگ مسلحانه منافقین در درگیری با ((موسی خیابانی)) از سران منافقین بر اثر اصابت تیر مستقیم اسلحه به شهادت می رسد. او در پایگاه اخلاص عمل را سر لوحه کارهای خود قرار داده و درعین حال با دوستان بسیجی خود در فوتبال و اردوهای رزمی و نگهبانی شبانه و کلاسهای آموزشی شرکت فعال داشت و آرزویش شهادت بود و لذا اخلاق نیک و اخلاص را سرلوحه کار خود قرار داده بود. او فردی خاضع و در عین حال با منافقین و کفار بسیار قاطع و شجاعانه عمل می نمود. او با خنده به سمت شهادت رفته و نهال تازه انقلاب را با خون پاکش آبیاری نمود.

برچسب:
اطلاعات کلی
نام و نام خانوادگی

سعید سلطانی

نام مستعار

نام پدر

علی اصغر

تاریخ تولد

1335/07/20

سن

25

تاریخ شهادت

1360/07/14

محل شهادت

تهران
خیابان ولیعصر

شهادت در عملیات

نحوه شهادت

اصابت گلوله به سینه و قطع نخاع توسط منافقین

مزار شهید

بهشت زهرای تهران
قطعه 24 ردیف 100 شماره 8

درصد جانبازی

محله

ابوذر غربی

اطلاعات سازمانی
حوزه بسیج

251 علی بن ابیطالب علیه السلام

محدوده پایگاه

پایگاه فعالیت

پایگاه مقاومت بسیج شهید سلطانی

مسجد فعالیت

مسجد صاحب الزمان عجل الله

یگان خدمت

سمت و رتبه

رسته خدمت

ویژگی های شهید
فرهنگی مذهبی

ورزشی

اردوهای رزمی
فوتبال

شغلی

تحصیلات

سوم راهنمایی

رشته تحصیلی

محل تحصیل

تصاویر شهید

خاطرات شهید

1) شهيد سعيد سلطاني اولين شهيد پايگاه مي باشد در تاريخ 5/7/60 در خيابان ولي عصر (عجل الله تعالی فرجه الشریف) زخمي شدند و در تاريخ 14/7/60 شهيد شدند و پايگاه كه به نام ياران امام بود بعد به نام شهيد سعيد سلطاني تغيير نام داد

2) برادر كشاني مي گویند: خبر آوردند كه سعيد سلطاني در بيمارستان بستري بوده و نياز به خون دارند در آن شب حدود دو سه وانت بچه ها از مسجد براي اهداي خون به بيمارستان شهيد معيري رفتند كه اعلام شد ديگر نيازي به خون نيست و از تعدادي از افراد نيز خون نگرفتند.

تصویر مزار

مصاحبه با خانواده شهید

تصاویر پیکر شهید

تصاویر 4*3 شهید

لطفا پیش از ارسال دلنوشته خود درباره شهید موارد زیر را مطالعه و بررسی نمایید.

الف) متن دلنوشته شما قبل از انتشار در وبسایت ، به طور دقیق بررسی می گردد و پس از تایید با نام خودتان برای عموم منتشر می گردد. بنابراین خواهشمندیم در ارسال متن خود دقت نمایید.

ب) در صورتی که دلنوشته ارسالی شما دارای محتوایی باشد که بتوان روی آن کار بیشتری کرد ، با هماهنگی خودتان ، ویراستاران وبسایت از نظر ادبی آن را ویرایش نموده و پس از ایجاد شاخ و برگ مناسب ، نسبت به انتشار آن در بخش های دیگر وبسایت اقدام می نمایند.

ج) توجه نمایید که از انتشار محتوای دارای اصطلاحات و الفاظ نامناسب ، محتوای مغایر با قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران و هرگونه محتوایی که رنگ و بوی سیاسی و جناحی داشته باشد ، جدا معذوریم.

د) استدعا داریم که فارسی بنویسید و از کیبورد فارسی استفاده کنید. بهتر است از فضای خالی (Space) بیش‌ از‌ حدِ معمول ، شکلک یا ایموجی استفاده نکنید و از کشیدن حروف یا کلمات با صفحه‌کلید بپرهیزید. تنظیمات دقیق متن ارسالی شما توسط ویراستاران وبسایت انجام می گردد.

اولین کسی باشید که خاطره شهید می نویسد “شهید سعید سلطانی”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نقد و بررسی‌ها

هیچ دلنوشته ای برای این شهید نوشته نشده است.

شاید شما این را نیز دوست داشته باشید…