تخفیف‌ها و قیمت جشنواره‌ها در قیمت فروش در نظر گرفته نمی‌شود
توجه : برای فیلتر کردن نمایش ها در نمودار بر روی عنوان هریک کلیک کنید .

شهید ابوالفضل حسن زادهShahid Abolfazl hasanzadeh

محل خدمت: نیروی انتظامی شناسه ایثار شهید : 00000350 دسته:

شهید ابوالفضل حسن زاده در سال ۱۳۵۰ در سراب به دنیا آمد. پدرش غلام و مادرش زرين تاج نام داشت. تا دوم ابتدايي درس خواند. خانواده او یک خانواده متوسط ولی مذهبی و متدین بود. او از همان آغاز نونهالی تحت تربیتهای دینی والدین قرار گفته و به گونه ای او را هدایت میکردند که استعدادها و تواناییهای او را  شناسایی کنند و شخصیت او را به درستی شکل دهند. شهید ابوالفضل حسن زاده تحت تأثیر این تربیت اسلامی، جوانی بسیار فهمیده و با استدلال بار آمد و از نظر تقوی و ایمان به درجات بالایی رسیده بود به گونه ای که کوچکتر و یا حتی بزرگترهای فامیل او را الگوی اخلاقی خود قرار داده بودند. ساده بودن، با ایمان و نمازخوان، خوش اخلاق و خنده رو، ورزشکار، پرهیز از دروغ و غیبت، امـر بـه معروف کردن، و. از خصوصیات بارز شهید ابوالفضل حسن زاده بوده است که موجب گردیده بود تا خانواده و سایرین به خصوص پدر و مادر از او راضی باشند.

 

در سال بعد یعنی در سال ۱۳۶۹ ازدواج کرده و سپس به خدمت مقدس سربازی می رود. وی پس از گذراندن دوره آموزش نظامی، به کرمان اعزام می شود و در همان اوائل سربازی توسط اشرار و قاچاقچیان منطقه کرمان به شهادت می رسد.

تلاوت سوره مبارکه الرحمن به نیت این شهید

تماس بگیرید

145 بار دیده شده مقایسه
گروهبان دوم سرباز شهید ابوالفضل حسن زاده در منطقه چوبار کرمان حین مبارزه با قاچاقچیان به شهادت رسید.

شهید ابوالفضل حسن زاده در سال ۱۳۵۰ در سراب به دنیا آمد. پدرش غلام و مادرش زرين تاج نام داشت. تا دوم ابتدايي درس خواند. خانواده او یک خانواده متوسط ولی مذهبی و متدین بود. او از همان آغاز نونهالی تحت تربیتهای دینی والدین قرار گفته و به گونه ای او را هدایت میکردند که استعدادها و تواناییهای او را  شناسایی کنند و شخصیت او را به درستی شکل دهند. شهید ابوالفضل حسن زاده تحت تأثیر این تربیت اسلامی، جوانی بسیار فهمیده و با استدلال بار آمد و از نظر تقوی و ایمان به درجات بالایی رسیده بود به گونه ای که کوچکتر و یا حتی بزرگترهای فامیل او را الگوی اخلاقی خود قرار داده بودند. ساده بودن، با ایمان و نمازخوان، خوش اخلاق و خنده رو، ورزشکار، پرهیز از دروغ و غیبت، امـر بـه معروف کردن، و. از خصوصیات بارز شهید ابوالفضل حسن زاده بوده است که موجب گردیده بود تا خانواده و سایرین به خصوص پدر و مادر از او راضی باشند. در کنار تحصیل، ایشان در مکانیکی ماشین های سنگین کار میکردند و به خاطر احساس مسئولیتی که در قبال خانواده می کردند درآمدهای مالی خود را به خانواده تقدیم میکرد. همچنین وی در فعالیت های انقلابی فعال بوده است و در سطح محله چه در سراب و چه در تهران با شور و شوق زیادی فعالیت میکرد و از اینکه به مردم و انقلاب خدمت میکرد افتخاری برایش بود وی در زمان رحلت ملکوتی حضرت امام خمینی «ره» در کنار دیگر بسیجیان بوده و فعالیت های زیادی را در حرم مطهر داشته است. در سال بعد یعنی در سال ۱۳۶۹ ازدواج کرده و سپس به خدمت مقدس سربازی می رود. وی پس از گذراندن دوره آموزش نظامی، به کرمان اعزام می شود و در همان اوائل سربازی توسط اشرار و قاچاقچیان منطقه کرمان به شهادت می رسد.

 

یک درس ؛ یک تکلیف

شهید ابوالفضل حسن زاده در وصیتنامه خود می نویسد باید در راه مبارزه با دشمنان از همه چیز خودگذشت و به دفاع از اسلام برخیزیم. شهید انسان والایی است که از تمام هستی خود میگذرد و جان خود را در راه خدا داده و در طبق اخـلاص میگذارد و به پروردگار تقدیم میکند و با این ایثار به ابدیت و به جاودانگی می پیوندد و به مقام شهادت و آگاهی خاص می رسد و به خیل شفیعان درگاه الهی ملحق می گردد. آنجاکه امیر مؤمنان حضرت علی ( ﷺ ) در نهج البلاغه می فرماید: همانا جهاد دری است از درهای بهشت که خداوند بر روی دوستان ویژه خـود می گشاید. آری شهادت عالی ترین گزینشی است که انسان با آن، با یک جهش برتر، خویشتن را در بالاترین جایگاه سیر تکاملی خود قرار می دهد و به قله سعادت می رسد. هر کس در راه عبادت و بندگی و اطاعت از دستورهای خـداونـد، کـاری انجام می دهد و قـدمی از خودپرستی به سوی خداپرستی برمی دارد، که جهادگر و شهید کسی است که در این راه، بزرگترین گام را برمی دارد از این رو به برترین مقام نیز در میدان رحمت الهی دست می یابد بنابراین از دیدگاه اسلام و قرآن جنگ وسیله است نه هدف. اینک می توان گفت که در اسلام جنگ تنها وسیله نیل به آرمانهای زیبا و اسلامی است و بدینگونه زیبایی حقیقی آن چون خورشید پگاهان بهاری آشکار میگردد و ما از خداوند بزرگ صمیمانه خواستاریم که توفیق شهادت در راه خویش را به همه ما ارزانی فرماید.

برچسب:
اطلاعات کلی
نام و نام خانوادگی

ابوالفضل حسن زاده

نام مستعار

نام پدر

غلام

تاریخ تولد

1350/05/11

سن

19

تاریخ شهادت

1369/02/10

محل شهادت

چوبار

شهادت در عملیات

مبارزه با قاچاقچیان و اشرار

نحوه شهادت

اصابت گلوله

مزار شهید

بهشت زهرای تهران

درصد جانبازی

محله

سجاد جنوبی

اطلاعات سازمانی
حوزه بسیج

249 المهدی عج الله تعالی فرجه

محدوده پایگاه

پایگاه فعالیت

پایگاه مقاومت بسیج شهدای خیبر

مسجد فعالیت

مسجد امام خمینی(ره)

یگان خدمت

نیروی انتظامی

سمت و رتبه

گروهبان دوم

رسته خدمت

ویژگی های شهید
فرهنگی مذهبی

ورزشی

شغلی

مکانیک ماشین های سنگین

تحصیلات

پنجم ابتدایی

رشته تحصیلی

محل تحصیل

وصیت نامه شهید

شهید ابوالفضل حسن زاده وصیتنامه خویش را چنین آغاز نموده است: به نام خدا، خدایی که نام او راحت روح است و پیغام او مفتاح جان، و ذکر او دلمجروحی بلانشینان کشتی نوح. شهید ابوالفضل حسن زاده ضمن نصایحی به والديـن و خانواده خود، در خصوص اطاعت از خمینی کبیر و به طور کلی امر ولایت فقیه اظهار می دارد که ما جوانان به ندای امام خویش لبیک گفته و به منظور دفاع از دین و میهن به مبارزه آمده ایم و هرگز اسلام را تنها نخواهیم گذاشت و نمیگذاریم که اسلام غریب بماند و دست بیگانگان بیفتد و از دیگران نیز می خواهد که چنین عمل کنند. و در جای دیگر چنین می نویسد: ای عزیزان بدانید تا زمانی که پیرو ولایت فقیه هستید از گزند دشمنان به دور خواهید ماند و هیچ چیزی نمی تواند به شما ضربه بزند. اما اگر به ولایت پشت کردید دیگر چیزی برایتان باقی نمی ماند و دشمن از همه طریق می تواند بر شما مسلط گردد و آنچه را می خواهد در دین ما وارد میکند. بنابراین با حفظ وحدت تحت لوای امر ولایت بایستی اسلام را حفظ کرد و راه شهدا را ادامه داد.

تصاویر شهید

مزار شهید

مزار شهید ابوالفضل حسن زاده
مزار سرباز شهید ابوالفضل حسن زاده

لطفا پیش از ارسال دلنوشته خود درباره شهید موارد زیر را مطالعه و بررسی نمایید.

الف) متن دلنوشته شما قبل از انتشار در وبسایت ، به طور دقیق بررسی می گردد و پس از تایید با نام خودتان برای عموم منتشر می گردد. بنابراین خواهشمندیم در ارسال متن خود دقت نمایید.

ب) در صورتی که دلنوشته ارسالی شما دارای محتوایی باشد که بتوان روی آن کار بیشتری کرد ، با هماهنگی خودتان ، ویراستاران وبسایت از نظر ادبی آن را ویرایش نموده و پس از ایجاد شاخ و برگ مناسب ، نسبت به انتشار آن در بخش های دیگر وبسایت اقدام می نمایند.

ج) توجه نمایید که از انتشار محتوای دارای اصطلاحات و الفاظ نامناسب ، محتوای مغایر با قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران و هرگونه محتوایی که رنگ و بوی سیاسی و جناحی داشته باشد ، جدا معذوریم.

د) استدعا داریم که فارسی بنویسید و از کیبورد فارسی استفاده کنید. بهتر است از فضای خالی (Space) بیش‌ از‌ حدِ معمول ، شکلک یا ایموجی استفاده نکنید و از کشیدن حروف یا کلمات با صفحه‌کلید بپرهیزید. تنظیمات دقیق متن ارسالی شما توسط ویراستاران وبسایت انجام می گردد.

اولین کسی باشید که خاطره شهید می نویسد “شهید ابوالفضل حسن زاده”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نقد و بررسی‌ها

هیچ دلنوشته ای برای این شهید نوشته نشده است.