تخفیف‌ها و قیمت جشنواره‌ها در قیمت فروش در نظر گرفته نمی‌شود
توجه : برای فیلتر کردن نمایش ها در نمودار بر روی عنوان هریک کلیک کنید .

شهید محمد قفلیان پورShahid Mohammad Qaflianpour

محل خدمت: ارتش شناسه ایثار شهید : 88003050 دسته:

این شهید بزرگوار در پانزدهم آبان 1339 ، در تهران چشم به جهان گشود. پدرش حسین و مادرش،بتول نام داشت. تاپایان دوره متوسطه در رشته اقتصاد درس خواند و دیپلم گرفت. جهادگر بود. از سن 14 سالگی در جلسات علوم و معارف دینی و مذهبی شرکت میکرد خصوصاً پای درس اساتیدی چون آیت الله مکارم شیرازی، استاد حسن سعیدی، استاد جعفر سبحانی و شهید شیخ احمد کافی در مکانهای مختلف از جمله مسجد چهلستون و مهدیه تهران و حسینیه بنی فاطمه می رفت و شرکت می جست. به عنوان سرباز ارتش در جبهه حضور یافت. دوم فروردین 1361 ، در دشت عباس بر اثر اصابت ترکش به قلب توسط نیروهای عراقی شهید شد. مزار او در بهشت زهرای تهران واقع است.

تماس بگیرید

9 بار دیده شده مقایسه

شهید محمد قفلیان پور در سال 1339 در یکی از مناطق جنوب شهر تهران پا به عرصه وجود گذاشتند. از همان آغاز کودکی لطافت و نشانه های پاکی در وجود او مشهود بود. در بین کودکان محبوب بوده و خیلی راحت با دیگران ارتباط برقرار میکرد . از سن 10 سالگی نماز خواندن را شروع کرد و روزه می گرفت و همیشه سعی میکرد خود را به خصوصیات اخلاقی بزرگترها نزدیک کند. از سن 14 سالگی در جلسات علوم و معارف دینی و مذهبی شرکت میکرد خصوصاً پای درس اساتیدی چون آیت الله مکارم شیرازی، استاد حسن سعیدی، استاد جعفر سبحانی و شهید شیخ احمد کافی در مکانهای مختلف از جمله مسجد چهلستون و مهدیه تهران و حسینیه بنی فاطمه می رفت و شرکت می جست. در سال 55 یا 56 به خاطر برپایی جلسات مذهبی در بین دوستان، از طرف کلانتری محل تحت تعقیب قرار میگیرد و جلسات آنها نیز به هم می خورد. از آنجاییکه در زمان تحصیل از درجه بالای علمی و اطلاعات عمومی و دینی قرار داشت از سوی استادان مورد احترام بود و نسبت به او ارزش خاصی قائل می شدند. در اثنای این فعالیتها بودکه صبح صادق دمید و نسیم خوش آزادی به میهن وزیده شد و به همراه هزاران مسلمان دیگر زنجیرهای اسارت را پاره کرده و به پرواز در آمدند هرگاه که پای سخنان امام عزیز می نشست چشمانش درخشش عجیبی داشت و غرق در شور و شوق گردیده و اشک از چشمانش سرازیر می شد. در دوران تحصیلات متوسطه در انجمن اسلامی مخابرات فعالیت میکرد و در همین دوران بود که به کردستان اعزام شد و در جنگهای داخلی آنجا شرکت میکرد. پس از مدتی به تهران آمد و از آنجاییکه برای ورود به سپاه لازم بود تا سربازی را انجام دهد (گویا در آن شرایط اینگونه بود) برای خدمت سربازی آماده شد و میگفت مهم نیست در چه لباسی باشم هدف خدمت به دین و اسلام و میهن است. پس از ورود به ارتش به کردستان رفت و مجدداً به تهران فراخوانده شد و آموزش های لازم را سپری نمود. در این زمان بارها از فرماندهی خود درخواست نموده بود تا او را به جبهه اعزام دارد ولی مخالفت می شد(شاید به این دلیل که هنوز در ارتش در آن زمان اصلاحات لازم صورت نگرفته بود)، بالاخره روز تقسیم نیروها فرا می رسد و چون کردستان سهمیه نداشت، منطقه جنوب را انتخاب کرد که در اینجا نیز با مخالفت فرماندهی خود مواجه شد که در پاسخ به او گفت من راه خود را انتخاب نموده ام شما بروید کسانی را که می خواهند در تهران بمانند، گزینش کنید. سرانجام در 17 بهمن 59 عازم اهواز شد. در ایامی که به مرخصی می آمد به کردستان می رفت و در انجمن اسلامی مخابرات فعالیت می کرد. او در تاریخ 1360/09/09 در بستان بر اثر ترکش خمپاره از ناحیه سینه و دست و پا صدمه دیده بود و در بیمارستان اهواز بستری شد. او علاقه و دلبستگی شدیدی به خانواده داشت و از اینکه بتواند برای خانواده شهادت خود را توجیه کند به روشهای مختلف اقدام می نمود. قبل از آخرین اعزام در هنگام شب نوشته ای را تهیه کرده و به بالای درب اطاق زده بود که روی آن نوشته شده بود: الا بذكر الله تطمئن القلوب همانا با یاد خدا دلها آرامش گیرد. و سرانجام در 2 فروردین سال 1361 در دشت عباس در عملیات فتح المبین به لقاءالله پیوست و پیکر مطهرش در 8 آبان 61 در عملیات محرم پیدا شد.


یک درس ؛ یک تکلیف

در بیانات این شهید عزیز آمده است: خدایا توفیق پیروزی در جهاد اکبر را به ما عطا فرما، در امر مقدس جهاد و مبارزه، «طرف مبارزه» الزاماً همیشه انسانهایی نیستند که اقدام به تجاوز میکنند. بلکه همه نیروهای اهریمنی که در داخل و یا خارج وجود انسان، هر لحظه می خواهند «انسانیت» او را به تباهی بکشانند. و منظور از همه نیروهای ؛ نفس اماره، شیطان، عوامل فساد و منکرات و …. هستند که از این میان «جهاد بانفس» یعنی جنگیدن با اهریمن درون وجود انسان، از سوی پیامبر عـالیقدر اسلام حضرت محمد ﷺ «جهاد اکبر» یا بزرگترین جهاد نامیده شده است .

برچسب:
اطلاعات کلی
نام و نام خانوادگی

محمد قفلیان پور

نام مستعار

نام پدر

حسین

تاریخ تولد

1339/08/15

سن

22

تاریخ شهادت

1361/01/02

محل شهادت

دشت عباس

شهادت در عملیات

بیت المقدس

نحوه شهادت

اصابت ترکش به قلب

مزار شهید

بهشت زهرای تهران
قطعه 26 ردیف 35 شماره 19

درصد جانبازی

محله

اطلاعات سازمانی
حوزه بسیج

249 المهدی عج الله تعالی فرجه

محدوده پایگاه

پایگاه فعالیت

پایگاه مقاومت بسیج شهدای خیبر

مسجد فعالیت

مسجد مسلم ابن عقیل علیه السلام

یگان خدمت

ارتش

سمت و رتبه

سرباز

رسته خدمت

ویژگی های شهید
فرهنگی مذهبی

شرکت در جلسات علوم و معارف دینی

ورزشی

شغلی

سرباز

تحصیلات

دیپلم

رشته تحصیلی

اقتصاد

محل تحصیل

وصیت نامه شهید

الا بذكرالله تطمئن القلوب همانا با یاد خدا دلها آرامش گیرد

خدای را سپاس که رهبری به ما عطا فرموده، خورشیدی که دشمنان اسلام خواستند جلوی پرتو افشانیش را بگیرند ولی از آنجاییکه خدا اراده کننده مطلق است، ابرها را کنار زده و خورشید نمایان می گردد. خدایا به ما توفیق بده به سخنان امام گوش دهیم و به آن عمل نماییم، لیکن از امت شهید پرور و مسلمان ایران و خانواده ام خواهشی دارم و آن اینکه:

بیاییم همانطور که امام عزیز می فرمودند خود را تزکیه کنیم و جهاد اکبر و جهاد با نفس و خودسازی را در خودمان شروع کنیم، خدایا توفیق پیروزی در جهاد اکبر را به ما عطا فرما.

بیان دیگرم این است که در کلیه امور مملکتی بی تفاوت نباشیم و در کارها مشارکت داشته باشیم و وحدت را حفظ کنیم و در اجتماعات از جمله نماز جمعه و جهاد سازندگی و… شرکت کنیم و حساب خود را از دیگران جدا نسازیم زیرا منافقین و دشمنان و در رأس آنها آمریکا از خیل وسیع و خروشان ملت در هراسند و به قول امام عزیزمان هیچ غلطی نمی توانند بکنند.

و من شهادت را کمال می دانم و امید آن دارم که خدای تعالی آن را نصیبم گرداند.

تصویر مزار شهید

شهید محمد قفلیان پور
تصویر مزار شهید محمد قفلیان پور

لطفا پیش از ارسال دلنوشته خود درباره شهید موارد زیر را مطالعه و بررسی نمایید.

الف) متن دلنوشته شما قبل از انتشار در وبسایت ، به طور دقیق بررسی می گردد و پس از تایید با نام خودتان برای عموم منتشر می گردد. بنابراین خواهشمندیم در ارسال متن خود دقت نمایید.

ب) در صورتی که دلنوشته ارسالی شما دارای محتوایی باشد که بتوان روی آن کار بیشتری کرد ، با هماهنگی خودتان ، ویراستاران وبسایت از نظر ادبی آن را ویرایش نموده و پس از ایجاد شاخ و برگ مناسب ، نسبت به انتشار آن در بخش های دیگر وبسایت اقدام می نمایند.

ج) توجه نمایید که از انتشار محتوای دارای اصطلاحات و الفاظ نامناسب ، محتوای مغایر با قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران و هرگونه محتوایی که رنگ و بوی سیاسی و جناحی داشته باشد ، جدا معذوریم.

د) استدعا داریم که فارسی بنویسید و از کیبورد فارسی استفاده کنید. بهتر است از فضای خالی (Space) بیش‌ از‌ حدِ معمول ، شکلک یا ایموجی استفاده نکنید و از کشیدن حروف یا کلمات با صفحه‌کلید بپرهیزید. تنظیمات دقیق متن ارسالی شما توسط ویراستاران وبسایت انجام می گردد.

اولین کسی باشید که خاطره شهید می نویسد “شهید محمد قفلیان پور”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نقد و بررسی‌ها

هیچ دلنوشته ای برای این شهید نوشته نشده است.