تخفیف‌ها و قیمت جشنواره‌ها در قیمت فروش در نظر گرفته نمی‌شود
توجه : برای فیلتر کردن نمایش ها در نمودار بر روی عنوان هریک کلیک کنید .

شهید جمشید اسدیانShahid Jamshid Asadian

محل خدمت: ارتش شناسه ایثار شهید : 00000043 دسته:

شهید جمشید اسدیان در سال ۱۳۴۸ در سراب متولد گردید. پدرش جلال و مادرش جيران نام داشت. وی دوران کودکی را در محیطی که سراسر اعتقادات دینی و مذهبی بود گذراند و این زمینه برای رشـد صحیح او کافی بود. در دوران نوجوانی خیلی مهربان بود و با دیگران به خوبی رفتار میکرد و با رفتار خوب خود دیگران را مجذوب خود کرده بود. در کنار فعالیتهای علمی و مذهبی خود، همزمان با انقلاب اسلامی به مساجد می رفت و از نزدیک شاهد مبارزات و فعالیتهای جوانهای بزرگتر بود و به پیروی از آنها در کارهای سبکتر که متناسب سن او بود کمک میکرد.

 

در خانواده مهربان و رئوف بود و از تقوی و ایمانی راسخ برخـوردار بـود. همیشه دم از ولایت فقیه میزد و در پیروی از فرمایشات امام عزیز خیلی تلاش میکرد و همیشه پای صحبتهای ایشان می نشستند و خیلی عاشق دیدار امام بودند. خیلی مشتاق بودند که به جبهه بروند ولی به دلیل سن کم، شرایط ایجاب نمیکرد. سرانجام به خدمت مقدس سربازی رفته و پس از طی دوره آموزش نظامی به کردستان می رود و در بانه مشغول خدمت می شود تا اینکه سرانجام در اردیبهشت ماه سال ۱۳۶۸ توسط منافقین کوردل و روسیاه به شهادت رسیده و به لقاءالله پیوست.

تلاوت سوره مبارکه الرحمن به نیت این شهید

تماس بگیرید

254 بار دیده شده مقایسه

شهید جمشید اسدیان در سال ۱۳۴۸ در سراب متولد گردید. وی دوران کودکی را در محیطی که سراسر اعتقادات دینی و مذهبی بود گذراند و این زمینه برای رشـد صحیح او کافی بود. در دوران نوجوانی خیلی مهربان بود و با دیگران به خوبی رفتار میکرد و با رفتار خوب خود دیگران را مجذوب خود کرده بود. همسایه ها، دوستان، معلمین، همه و همه از او راضی بودند. در زمینه تحصیلی نیز شاگرد خوبی بود و از رشد تحصیلی و علمی خوبی برخوردار بود. در کنار فعالیتهای علمی و مذهبی خود، همزمان با انقلاب اسلامی به مساجد می رفت و از نزدیک شاهد مبارزات و فعالیتهای جوانهای بزرگتر بود و به پیروی از آنها در کارهای سبکتر که متناسب سن او بود کمک میکرد. شهید اسدیان در دوران پرشور و التهاب انقلاب رشد کرد و علاوه بر تربیت دینی از تعلیم و تربیت انقلابی نیز برخوردار شد. در خصوص واجبات و ترک محرمات خیلی تلاش میکرد و در طی دوران تکلیف خود را از محیطهای آلوده دور نگه می داشت. در خانواده مهربان و رئوف بود و از تقوی و ایمانی راسخ برخـوردار بـود. همیشه دم از ولایت فقیه میزد و در پیروی از فرمایشات امام عزیز خیلی تلاش میکرد و همیشه پای صحبتهای ایشان می نشستند و خیلی عاشق دیدار امام بودند. خیلی مشتاق بودند که به جبهه بروند ولی به دلیل سن کم، شرایط ایجاب نمیکرد. سرانجام به خدمت مقدس سربازی رفته و پس از طی دوره آموزش نظامی به کردستان می رود و در بانه مشغول خدمت می شود تا اینکه سرانجام در اردیبهشت ماه سال ۱۳۶۸ توسط منافقین کوردل و روسیاه به شهادت رسیده و به لقاءالله پیوست.

 

یک درس ؛ یک تکلیف

کارهایش را طوری تنظیم میکرد که به وقت نماز برخورد نکند، خیلی دقیق و منظم بود. اینها خصوصیاتی است که از شهید اسدیان نقل شده است. در برنامه منظم عبادتهای اسلامی دقت کنید: اوقات دقیق نماز در شبانه روز ، وقت روزه و زمان افطار نمودن، اوقات حج و…  را در نظر بگیرید. آیا این نظم و دقتها، هشداری نیست. برای ما مسلمانان که برنامه زندگی خود را بـر هـمین روش تنظیم کنیم؟ بسیاری میگویند چه کنیم که کار و تحصیل و شغل و سایر گرفتاری ها به ما اجازه بدهند تا به برنامه های دینی و مذهبی و تربیتی برسیم و ادامه می دهند ما وقت کافی برای کارهای خانه و بیرون از خانه و زن و فرزند نداریم چه رسد به اینکه به مسائلی چون صلهٔ ارحام، عیادت از بیماران، احوالپرسی از مستمندان، وفای به عهد و….. بپردازیم. اگر آدمی اوقات خویش را خوب تنظیم کند و دقیقاً آنها را انجام دهد و از تنبلی و تعلل در آنها اجتناب ورزد، می تواند به خیلی از کارهای دیگر مانند مواردی که ذکر شد و یا مطالعه در مورد قرآن یا نهج البلاغه و غیره بپردازد. راستی که زندگی بسیاری از این جوانان غیور و گرامی میهن اسلامی برای ما درس زندگی است. آنها هم به امور زندگی دنیوی می پرداختند و هم به سوی زندگی جاودانه حرکت میکردند. و در اینراه بایستی پیشوایان معصوم علیهم السلام درس بگیریم. آنجا که هفتمین امام همام حضرت امام موسی کاظم «علیه السلام » می فرماید: اوقات شبانه روزی خود را به چهار قسمت تقسیم کنید.

  • یک قسمت برای عبادت و پرستش خدا .
  • یک قسمت برای امور زندگی (کار و فعالیت) .
  • یک قسمت برای معاشرت با برادران و دوستان مورد اعتماد که عیبهایتان را به شما یادآوری میکنند و در باطن دوستدار شما هستند.
  • ها یک قسمت برای استراحت و تفریح و لذت جـوییهای حلال، کـه ایـن قسمت نیروبخش و کمک کننده قسمتهای قبلی است.
برچسب:
اطلاعات کلی
نام و نام خانوادگی

جمشید اسدیان

نام مستعار

علیرضا

نام پدر

جلال

تاریخ تولد

1348/10/12

سن

20

تاریخ شهادت

1368/02/18

محل شهادت

بانه

شهادت در عملیات

نحوه شهادت

اصابت گلوله

مزار شهید

بهشت زهرای تهران
قطعه 40 ردیف 56 شماره 1

درصد جانبازی

محله

سجاد جنوبی

اطلاعات سازمانی
حوزه بسیج

249 المهدی عج الله تعالی فرجه

محدوده پایگاه

پایگاه فعالیت

پایگاه مقاومت بسیج شهدای خیبر

مسجد فعالیت

مسجد امام خمینی(ره)

یگان خدمت

ارتش

سمت و رتبه

سرباز

رسته خدمت

نیروی زمینی

ویژگی های شهید
فرهنگی مذهبی

ورزشی

شغلی

تحصیلات

چهارم ابتدایی

رشته تحصیلی

محل تحصیل

وصیت نامه شهید

از شهید اسدیان وصیتنامه ای نمانده است لیکن مادر گرامی وی در وصف فرزند دلبندش چنین اظهار می دارد: شهید اسدیان از خلوص و ایمان بالایی برخوردار بود و به همین دلیل من به او خیلی احترام می گذاشتم. شجاعت خاصی داشت و در برابر هیچ قدرتی سر خم نمیکرد ولی در مقابل از خدا خیلی می ترسید و خیلی نماز می خواند و در گاهی اوقات در نمازهای گریه میکردند. برای امام زیاد دعا می نمود و عاشق دیدار او بود و به سخنانش عمل میکرد، در شرایط سختی بزرگ شده بود و در نوجوانی هم درس می خواند و هم کار میکرد تا از لحاظ مالی به ما کمک کند. همیشه به فکر آخرت بود وکارهای خیر میکرد و میگفت باید ذخیره آخرت جمع کنیم. کارهایش را طـوری تنظیم میکرد که به وقت نماز برخورد نکند و نماز اول وقت را ترک نمیکرد. خیلی دقیق و منظم بود و در برنامه زندگی خود بسیار کاری و پرتلاش بود و لحظه ای را به بطالت نمیگذراند. نسبت به پدر و مادر خیلی محترم بود و هرگز کاری نمیکرد که ما ناراحت شویم.

گالری تصاویر شهید

مزار شهید

لطفا پیش از ارسال دلنوشته خود درباره شهید موارد زیر را مطالعه و بررسی نمایید.

الف) متن دلنوشته شما قبل از انتشار در وبسایت ، به طور دقیق بررسی می گردد و پس از تایید با نام خودتان برای عموم منتشر می گردد. بنابراین خواهشمندیم در ارسال متن خود دقت نمایید.

ب) در صورتی که دلنوشته ارسالی شما دارای محتوایی باشد که بتوان روی آن کار بیشتری کرد ، با هماهنگی خودتان ، ویراستاران وبسایت از نظر ادبی آن را ویرایش نموده و پس از ایجاد شاخ و برگ مناسب ، نسبت به انتشار آن در بخش های دیگر وبسایت اقدام می نمایند.

ج) توجه نمایید که از انتشار محتوای دارای اصطلاحات و الفاظ نامناسب ، محتوای مغایر با قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران و هرگونه محتوایی که رنگ و بوی سیاسی و جناحی داشته باشد ، جدا معذوریم.

د) استدعا داریم که فارسی بنویسید و از کیبورد فارسی استفاده کنید. بهتر است از فضای خالی (Space) بیش‌ از‌ حدِ معمول ، شکلک یا ایموجی استفاده نکنید و از کشیدن حروف یا کلمات با صفحه‌کلید بپرهیزید. تنظیمات دقیق متن ارسالی شما توسط ویراستاران وبسایت انجام می گردد.

اولین کسی باشید که خاطره شهید می نویسد “شهید جمشید اسدیان”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نقد و بررسی‌ها

هیچ دلنوشته ای برای این شهید نوشته نشده است.