تخفیف‌ها و قیمت جشنواره‌ها در قیمت فروش در نظر گرفته نمی‌شود
توجه : برای فیلتر کردن نمایش ها در نمودار بر روی عنوان هریک کلیک کنید .

شهید امیر عباسیShahid Amir Abbasi

محل خدمت: سپاه پاسداران شناسه ایثار شهید : 00000794 دسته: ,

بیست و یکم آبان ۱۳۴۴، در تهران چشم به جهان گشود. پدرش محمد، رستوران دار بود و مادرش، زهرا نام داشت. تا دوم متوسطه در رشته علوم تجربی درس خواند. دانش آموزی بسیار درسخوان و مودب بود و اخلاق و منش وی در مدرسه زبانزد خاص و عام بود. مادرش را بسیار دوست داشت و در حد پرستیدن به او احترام می گذاشت. اهل مطالعه کتاب های اعتقادی و مذهبی بود و ساعات بسیاری را به مطالعه کتاب می گذراند. در زمان پیروزی انقلاب اسلامی ایران با این که سن بسیار کمی داشت و حدودا 13 ساله بود ، در تظاهرات های مردمی شرکت می نمود.

 

پس از امتحانات پایان سال تحصیلی دوم متوسطه به جبهه های حق علیه باطل شتافت ، تا بتواند به آرزوی اصلی اش یعنی شهادت در راه خدا برسد. در فروردین ماه سال 1363 به عنوان معاونت گروهان والعاديات تيپ سيدالشهداء در عملیات خیبر شرکت نمود و به شهادت رسید و پیکر وی در منطقه جای ماند و همچنان جاویدالاثر است.

تلاوت سوره مبارکه الرحمن به نیت این شهید

تماس بگیرید

427 بار دیده شده مقایسه
از سال 63 تاکنون اثری از پیکر شهید والامقام امیر عباسی بدست نیامده است.

بیست و یکم آبان ۱۳۴۴، در تهران چشم به جهان گشود. پدرش محمد، رستوران دار بود و مادرش ، زهرا نام داشت. تا دوم متوسطه در رشته علوم تجربی درس خواند. شهيد امير عباسي شاگرد بسيار شايسته و مؤدبي بود بطوريكه تمام معلمان آن مدرسه از رفتار او همواره تعريف و تمجيد مي كردند او از لحاظ اخلاقي و تحصيلي در سطح بالايي بود و همواره سعي مي كرد كه با همكلاسي هايش رابطه دوستانه برقرار نمايد و معلمان به او مي گفتند كه تو پسر نيك كردار و نيك پنداری هستي. معمولا اوقات فراقت خود را به مطالعه كتابهاي معنوي و ديني همچون اسرار شگفت انگيز (شهيد دستغيب) فاطمه، فاطمه است (دكتر شريعتي ) و قرآن و نهج البلاغه و غيره صرف مي كرد و بعضي از مواقع در مسجد كار و بنايي انجام داده و كمك مي كرد.

او به پدر و مادر شديداً عشق مي ورزيد و يك خواهر زاده اي داشت كه حدود پنج سال داشت و به او شديداً علاقه داشت و دست او را گرفته و به مسجد مي آورد و مي گفت كه بايد به او نماز بياموزيم تا او فردي مؤمن بار بيايد و معتقد به دين، بزرگ شود.او در عين حال كه آرام و ساكت بود فردي پر جنب و جوش و پر تلاش بود. در سال 57 كه او حدوداً 13 ساله بود و در تظاهرات شركت نموده و در خيابان ها لاستيك ماشين آتش زده و بر ضد رژيم شعار مي دادند نيروهاي رژيم پهلوي با باتوم شديداً به كمر او زده و او تا مدتها از درد كمر مي ناليد. شهيد مفقودالاثر امير عباسي بيشتر به مادر علاقه داشت و او را مظلومترين و بهترين و بي رياترين فرد مي دانست كه او را در دامن خود پرورده بطوريكه از شادي مادر خود شاد و از ناراحتي او هميشه ناراحت مي شده است و مادر را با فرشتگان آسماني مقايسه مي نمود.

رفتار او بسيار خوب بود او از هر حالتي كه بگویيم با تمام بچه هاي ديگر فرق داشت روحيه اي آرام و ساكت و منطقي و مطيع كه در كمتر كسي همه اين خصوصيات را مي توان سراغ گرفت. بعد از پيروزي انقلاب ما در او احساس كرديم كه رفتار و شخصيتش در حال تغيير و تحول است زيرا او راهي را كه انتخاب نموده بود به درستي شناخته و به همين دليل تا پاي جان از راه و هدف و اعتقادش دست بر نداشت تا به ديار باقي شتافته و خونين بال به سوي معشوقش بال و پر گشود و خونين بال به او پيوست. او اوقات فراغتش را در مسجد و ورزش پرداخته و به مطالعه كتابهاي مذهبي مي پرداخت. رابطه شهيد با خويشاوندان و همسايگان خوب بوده و به تمام خانواده عشق مي ورزيد ولي امام خميني را بيشتر از همه دوست داشت تا جایيكه عكس او را به روي تمام كتابهايش چسبانده بود او از شخص خاصي بدش نمي آمد ولي از غيبت كردن به شدت بيزار بوده و اگر در مجلسي غيبت مي كردند مجلس را ترك مي گفت و به آنها تذكر مي داد كه غيبت كردن حرام است. در سال سوم تجربي بود كه ثلث اول امتحانات را داده و سپس روانه جبهه هاي نبرد حق عليه باطل شد شهيد امير عباسي هنگام مشكلات دعا نموده و به نماز مي پرداخت. آرزويش تنها شهادت در راه خدا بوده و دوست داشت در صورت شهيد نشدن پزشك شود. او همواره سعي مي كرد به عنوان خط شكن در خط مقدم جبهه حاضر شده و یا در پشت جبهه در سنگر مساجد به فعاليت مشغول باشد.

برچسب:
اطلاعات کلی
نام و نام خانوادگی

امیر عباسی

نام مستعار

نام پدر

محمد

تاریخ تولد

1344/08/21

سن

18

تاریخ شهادت

1363/01/01

محل شهادت

جزیره مجنون
طلائیه

شهادت در عملیات

خیبر

نحوه شهادت

اصابت ترکش

مزار شهید

جاویدالاثر

درصد جانبازی

محله

ابوذر شرقی

اطلاعات سازمانی
حوزه بسیج

251 علی بن ابیطالب علیه السلام

محدوده پایگاه

پایگاه فعالیت

پایگاه مقاومت بسیج شهید سلطانی

مسجد فعالیت

مسجد صاحب الزمان عجل الله

یگان خدمت

سپاه پاسداران

سمت و رتبه

معاون گروهان والعاديات تيپ سيدالشهداء

رسته خدمت

فرماندهی

ویژگی های شهید
فرهنگی مذهبی

فعال فرهنگی مساجد

ورزشی

شغلی

پاسدار

تحصیلات

دوم متوسطه

رشته تحصیلی

علوم تجربی

محل تحصیل

مدرسه راهنمایی خزانه 4 پسران

وصیت نامه شهید

وصیت نامه شهید امیر عباسی که همرزمان  او در هنگام شهادتش از داخل جیب او برداشته و به دست ما رسانده اند


یا ایتها النفس المطمئنه ارجعی الی ربک راضیه مرضیه فادخلی فی عبادی وادخلی جنتی

خدایا عمر تباهی را پشت سر می گذارم  و در لحظه های آخر عمرم و آرزویم این بود که بتوانم سعادت خدمت در راه تو را داشته باشم. خدا را شکر می کنم در راه رهبر عزیز انقلاب امام خمینی قدم برداشتم. با سلام به ولی عصر امام زمان(عجل الله تعالی فرجه الشریف) و نایب بر حقش امام خمینی و تمام شهیدان اسلام بالاخص شهدای جنگ تحمیلی و امت شهید پرور وصیت نامه ام را آغاز می کنم:

یا ایهاالذین امنوا و هاجروا و جاهدوا فی سبیل الله باموالهم و انفسهم اعظم درجه عندالله ای کسانی  که ایمان  آورده اید هجرت کنید و در راه خدا با مال ها و جان هایتان که نزد خداوند اجر عظیمی دارید.

اولاً خدمت مادر گرامیم سلام عرض می کنم و سلامتی شما را از درگاه خداوند متعال خواهانم. ای مادر گرامی من این راه را آگاهانه انتخاب کردم و از شهادت در راه خدا ترسی ندارم چون من می خواهم جانم را که خودش به من داده در راه او و خودش معامله بکنم و هیچ تجارتی از این بهتر و مفیدتر نیست. پس ای مادر گرامیم می دانم چه رنج ها و مشقت ها در راه بزرگ کردن من کشیده ای ولی وقتی دفاع از دین خدا و اسلام است باید رفت و همانجوری که امام حسین(ع) و سایر امامان ما رفتند و از آن با جان و مال دفاع کردند و خوشا که در این راه عزیز که علی(ع)و حسین ابن علی(ع) از جانشان گذشتند و ما هم باید از جانمان بگذریم و در این راه برویم.

خُوب از خداوند برای شما صبر جزیل خواهانم و اسلام به شما افتخار می کند. مادر جان اگر صبر داشته باشی در آن دنیا نزد حضرت زهرا(سلام الله علیها) سرافرازی و با صبر خویش بهشت را بخرید.

والسلام

 


تصاویر شهید

تصاویر یادگاری

لطفا پیش از ارسال دلنوشته خود درباره شهید موارد زیر را مطالعه و بررسی نمایید.

الف) متن دلنوشته شما قبل از انتشار در وبسایت ، به طور دقیق بررسی می گردد و پس از تایید با نام خودتان برای عموم منتشر می گردد. بنابراین خواهشمندیم در ارسال متن خود دقت نمایید.

ب) در صورتی که دلنوشته ارسالی شما دارای محتوایی باشد که بتوان روی آن کار بیشتری کرد ، با هماهنگی خودتان ، ویراستاران وبسایت از نظر ادبی آن را ویرایش نموده و پس از ایجاد شاخ و برگ مناسب ، نسبت به انتشار آن در بخش های دیگر وبسایت اقدام می نمایند.

ج) توجه نمایید که از انتشار محتوای دارای اصطلاحات و الفاظ نامناسب ، محتوای مغایر با قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران و هرگونه محتوایی که رنگ و بوی سیاسی و جناحی داشته باشد ، جدا معذوریم.

د) استدعا داریم که فارسی بنویسید و از کیبورد فارسی استفاده کنید. بهتر است از فضای خالی (Space) بیش‌ از‌ حدِ معمول ، شکلک یا ایموجی استفاده نکنید و از کشیدن حروف یا کلمات با صفحه‌کلید بپرهیزید. تنظیمات دقیق متن ارسالی شما توسط ویراستاران وبسایت انجام می گردد.

اولین کسی باشید که خاطره شهید می نویسد “شهید امیر عباسی”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نقد و بررسی‌ها

هیچ دلنوشته ای برای این شهید نوشته نشده است.