تخفیف‌ها و قیمت جشنواره‌ها در قیمت فروش در نظر گرفته نمی‌شود
توجه : برای فیلتر کردن نمایش ها در نمودار بر روی عنوان هریک کلیک کنید .

شهید سید فاضل اخلاقیShahid Seyed Fazel Akhlaqi

محل خدمت: بسیج مستضعفین شناسه ایثار شهید : 40207900 دسته:

شهید سیدفاضل اخلاقی در سال 1334 در بابلسر و در عصر روز جمعه به دنیا داشتند که دور نوزاد آمدند. شهید سیدفاضل اخلاقی در طـول زنـدگی خـویش فـردی خوشرو و خوشرفتار بودند و علاقه شدیدی به نماز و ذکر و طاعت داشتند. با خانواده و اطرافیان به نیکی برخورد میکردند و هرگز کاری نمیکردند که موجب آزردگی کسی شـود. شهید اخلاقی سرانجام در بهمن ماه سال 1359 در یکی از عملیاتهای چریکی در منطقه هویزه در کنار سایر همرزمان شهید دکتر چمران به فیض عظیم شهادت نائل می گردد.

تلاوت سوره مبارکه الرحمن به نیت این شهید

تماس بگیرید

116 بار دیده شده مقایسه

شهید سیدفاضل اخلاقی در سال 1334 در بابلسر و در عصر روز جمعه به دنیا داشتند که دور نوزاد آمدند. مادر گرامی ایشان پس از ولادت نوزاد، آن را در کنار خود نهاده و در این حال به حالت خواب فرو رفته بود. در این اثناء مادر متوجه میشود که 40 تن از ملائک با شکل خاصی دور نوزاد را گرفته و هر یک طبقی بهشتی بر سر میگشته و کف زنان به مادر خطاب کردند که تولد پسر مبارک باد. مادر در آن لحظه تصور میکند که به خاطر رنج ناشی از به دنیا آمدن نوزاد، دچار واهمه گردیده و آنها را جن خطاب میکند که گویا قصد بردن نوزاد را دارند. در این زمان مادر اقدام به فریاد زدن میکند تا به کمک او بیایند. یکی از همسایه های فریاد استمدادخواهی مـادر را میشنود و سراسیمه با منزل شهید وارد میشود و به مادر میگوید که علت فریاد زدن شما چیست؟ و مادر جریان را توضیح می دهد. در هنگام ورود همسایه به خانه تمام ملائک خانه را ترک میکنند و ناپدید میشوند. زن همسایه پس از شنیدن ماجرا خطاب به مادر میگوید که شما نمیبایستی فریاد می زدید چراکه آنها در طبقهای خود برای فرزند شما هدایایی از بهشت آورده بودند و گویی شما با این کار نعمتی را از دست داده اید. شهید سیدفاضل اخلاقی در طـول زنـدگی خـویش فـردی خوشرو و خوشرفتار بودند و علاقه شدیدی به نماز و ذکر و طاعت داشتند. با خانواده و اطرافیان به نیکی برخورد میکردند و هرگز کاری نمیکردند که موجب آزردگی کسی شـود. همیشه با صبر و متانت با مشکلات مواجه شده و نسبت به رفع آنها تلاش می نمود. افراد جامعه به خصوص جوانان را دعوت میکرد تا از روحانیت اسلامی دفاع نمایند و همیشه پیرو آنها باشند و نسبت به امام علاقه وافری نشان می دادند و در نمازهای خود بسیار برای امام دعا میکردند. شهید اخلاقی سرانجام در بهمن ماه سال 1359 در یکی از عملیاتهای چریکی در منطقه هویزه در کنار سایر همرزمان شهید دکتر چمران به فیض عظیم شهادت نائل می گردد.


یک درس ؛ یک تکلیف

با دقت در وصایای این شهید عزیز می توان به این نکته پی برد که تعلیم و تربیت فرزند از سوی خانواده در ابعاد گوناگون آن دارای اهمیت ویژه ای است. سرباز تربیت یافته در دامان مکتب قرآن، آنگاه که قدم در میدان مبارزه میگذارد، به خاطر اهداف شخصی و هواهای نفسانی نمی جنگد و دشمن را با هدف دستیابی بـه مـال و ثروت او نمیکشد و هدفش خودنمایی و کسب شهرت نیست و به طور کلی برای دنیا جهاد نمیکند و خود را بزرگوارتر از آن می داند که برای رسیدن به مادیات با دشـمن خدا روبرو شود. او با این تعلیم و تربیت است که وجود الهی خویش را بر وجود طبیعی مقدم می داند. او آموخته است که باید برای خدا مبارزه کند زیرا مقدس بودن جهاد زمانی است که فی سبیل الله باشد: در راه خدا، با آنان که به جنگ و دشمنی شما برمی خیزند، جهاد کنید. اثر آن تربیت روحانی و قرآنی است که سرباز در میدان جنگ هراس نداشته و با نفس و قلبی مطمئن که نتیجه یاد خداست می جنگد. آن گاه که در پرتو تعلیم و تربیت اسلامی، روح ایمان در نفس شخص دمیده شود و تزکیه گردد و صفت سکینه و آرامش در او پیدا میشود. بلکه ایمان چیزی جدای از سکینه نیست: او خدابی است که سکینه و وقار را در قلوب مؤمنین جای داد و بجاست که قطره خـون شهید، محبوب ترین قطره در نزد خداوند منان باشد، که امام زین العابدین « » به نقل از رسول گرامی اسلام ﷺ) می فرماید: در نزد خداوند، قطره ای محبوب تر از قطره خونی که در راه خدا ریخته شود نیست و نیز آنجا که امیرالمؤمنین حضرت امام علی ( ﷺ) می فرماید: همانا بهترین مرگ، کشته شدن در راه خداست و قسم به آن خدایی که جانم در دست اوست، هزار ضربه شمشیر در راه خدا، بر من آسانتر از مردن در بستر است.

برچسب:
اطلاعات کلی
نام و نام خانوادگی

سید فاضل اخلاقی

نام مستعار

نام پدر

میربابا

تاریخ تولد

1334

سن

25

تاریخ شهادت

1359/10/16

محل شهادت

هویزه

شهادت در عملیات

چریکی

نحوه شهادت

حوادث ناشی از درگیری

مزار شهید

درصد جانبازی

محله

ابوذر

اطلاعات سازمانی
حوزه بسیج

249 المهدی عج الله تعالی فرجه

محدوده پایگاه

پایگاه فعالیت

پایگاه مقاومت بسیج حمزه سیدالشهداء

مسجد فعالیت

مسجد مسلم ابن عقیل علیه السلام

یگان خدمت

نیروی مقاومت بسیج

سمت و رتبه

سرباز

رسته خدمت

ویژگی های شهید
فرهنگی مذهبی

ورزشی

شغلی

سرباز

تحصیلات

سوم راهنمایی

رشته تحصیلی

محل تحصیل

وصیت نامه شهید

شهید سیدفاضل اخلاقی وصیتنامه خویش را با سلام و درود بر امت شهید پرور و امام عزیز آغاز نموده و در ادامه می نویسد: از خانواده خـود و نیز از تمامی خانواده های شهدا بسیار سپاسگزارم که چنین فرزندانی را تربیت نمودند و به جامعه اسلامی تحویل دادند تا به یاری اسلام برخیزند و با حضور همه جانبه خود به آمریکا و همه جنایتکاران دنیا نشان دهند که اسلام تنها حکومتی است که بایستی در جهان فراگیر شود و در این راه خون جوانان ما هست که این درخت را آبیاری خواهد کرد و در آینده نیز بایستی خانواده ها جـوانـانی پرشور و انقلابی را تربیت نمایند و به میدانهای مبارزه بفرستند. دشمنان دین ما هرگز دست از مبارزه برنخواهند داشت و در میدانهای گوناگون سعی میکنند تا دین ما بی محتوا جلوه دهند، اما خانواده های ما باید با تربیت جوانانی متدین و انقلابی به مبارزه با آنها برخیزند و از پای ننشینند. ما راهی را انتخاب کرده ایم که زندگی جاودانی خواهد داشت و پایان این راه شهادت است که شهادت کمال انسان است و مختص مردان خداست.

لطفا پیش از ارسال دلنوشته خود درباره شهید موارد زیر را مطالعه و بررسی نمایید.

الف) متن دلنوشته شما قبل از انتشار در وبسایت ، به طور دقیق بررسی می گردد و پس از تایید با نام خودتان برای عموم منتشر می گردد. بنابراین خواهشمندیم در ارسال متن خود دقت نمایید.

ب) در صورتی که دلنوشته ارسالی شما دارای محتوایی باشد که بتوان روی آن کار بیشتری کرد ، با هماهنگی خودتان ، ویراستاران وبسایت از نظر ادبی آن را ویرایش نموده و پس از ایجاد شاخ و برگ مناسب ، نسبت به انتشار آن در بخش های دیگر وبسایت اقدام می نمایند.

ج) توجه نمایید که از انتشار محتوای دارای اصطلاحات و الفاظ نامناسب ، محتوای مغایر با قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران و هرگونه محتوایی که رنگ و بوی سیاسی و جناحی داشته باشد ، جدا معذوریم.

د) استدعا داریم که فارسی بنویسید و از کیبورد فارسی استفاده کنید. بهتر است از فضای خالی (Space) بیش‌ از‌ حدِ معمول ، شکلک یا ایموجی استفاده نکنید و از کشیدن حروف یا کلمات با صفحه‌کلید بپرهیزید. تنظیمات دقیق متن ارسالی شما توسط ویراستاران وبسایت انجام می گردد.

اولین کسی باشید که خاطره شهید می نویسد “شهید سید فاضل اخلاقی”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نقد و بررسی‌ها

هیچ دلنوشته ای برای این شهید نوشته نشده است.