تخفیف‌ها و قیمت جشنواره‌ها در قیمت فروش در نظر گرفته نمی‌شود
توجه : برای فیلتر کردن نمایش ها در نمودار بر روی عنوان هریک کلیک کنید .

شهید عبدالله نوروزیShahid Abdullah Norouzi

محل خدمت: بسیج مستضعفین شناسه ایثار شهید : 14006007 دسته: ,

خانواده شهيد مي گويد: ما پسر دار نمي شديم پس از راز و نياز فراوان خدا به ما اين پسر را عطا فرمود و ما مستاجر بوديم و عبدالله از بدو تولد ما را اذيت نكرد و بچه ساكتي بود با همه خوب بود ولي به دایي اش علاقه وافري نشان مي داد و اين علاقه تا روز شهادت در وجودش بود. به فوتبال و كاراته مي پرداخت و به این دو رشته علاقه داشت. ما در محله ابوذر (فلاح) زندگي مي كرديم او به مدرسه علاقه زيادي داشت پول كه به او مي داديم سعي مي كرد خرج نكند و مي آورد خانه و او در مدرسه اتابكي درس مي خواند. ما قبل از انقلاب تلویزيون نداشتيم و بعد از انقلاب خريديم.

 

سينما اصلا نمي رفت و كتاب هاي مذهبي و علمي و هنري مي خواند و در مسجد رفته و در دو راهي قپان ورزش كاراته مي رفت همه او را دوست داشتند ساكت و آرام و فعال بود و دوست داشت همه چيز ياد بگيرد. از ضد انقلاب ها بدش مي آمد با امير عباسي و پايروند خيلي رفيق بود به پدرش گفته بود برو و موتور بخر ولي نشد تا براي او موتور بخريم آرزو داشت برود سپاه ولي بچه كه بود مي گفت مهندس يا خلبان مي خواهد بشود تا ما را به كربلا ببرد. مي فرمود ايران بايد در جنگ پيروز شود تا راه كربلا باز شود در مدرسه درس مي خواند كه آمدند و گفتند مردم دارند به قتل مي رسند و ما اينجا درس بخوانيم و دوره ديد و به عنوان آرپي جي زن در جبهه خدمت مي كرد.

تلاوت سوره مبارکه الرحمن به نیت این شهید

تماس بگیرید

164 بار دیده شده مقایسه

خانواده شهيد مي گويد: ما پسر دار نمي شديم پس از راز و نياز فراوان خدا به ما اين پسر را عطا فرمود و ما مستاجر بوديم و عبدالله از بدو تولد ما را اذيت نكرد و بچه ساكتي بود با همه خوب بود ولي به دایي اش علاقه وافري نشان مي داد و اين علاقه تا روز شهادت در وجودش بود. به فوتبال و كاراته مي پرداخت و به این دو رشته علاقه داشت. ما در محله ابوذر (فلاح) زندگي مي كرديم او به مدرسه علاقه زيادي داشت پول كه به او مي داديم سعي مي كرد خرج نكند و مي آورد خانه و او در مدرسه اتابكي درس مي خواند. ما قبل از انقلاب تلویزيون نداشتيم و بعد از انقلاب خريديم. كتاب هاي متفرقه هم مي خواند و رفتارش با ديگران خيلي خوب بود تابستان ها نزد دایي خود مكانيكي كار مي كرد و در زمان تحصيلات در دبيرستان رسالت درس مي خواند و تجديدي و يا رفوزه نشد. از وقتي كه به بسيج وارد شد هيچ چيزي به نفع خانه نمي داد و مي گفت مال مردمه و به پدرش مي گفت غصه نخوريد خدا شما را آفريده و روزي شما در دستان اوست و روزي شما را او مي دهد. سينما اصلا نمي رفت و كتاب هاي مذهبي و علمي و هنري مي خواند و در مسجد رفته و در دو راهي قپان ورزش كاراته مي رفت همه او را دوست داشتند ساكت و آرام و فعال بود و دوست داشت همه چيز ياد بگيرد. از ضد انقلاب ها بدش مي آمد با امير عباسي و پايروند خيلي رفيق بود به پدرش گفته بود برو و موتور بخر ولي نشد تا براي او موتور بخريم آرزو داشت برود سپاه ولي بچه كه بود مي گفت مهندس يا خلبان مي خواهد بشود تا ما را به كربلا ببرد. مي فرمود ايران بايد در جنگ پيروز شود تا راه كربلا باز شود در مدرسه درس مي خواند كه آمدند و گفتند مردم دارند به قتل مي رسند و ما اينجا درس بخوانيم و دوره ديد و به عنوان آرپي جي زن در جبهه خدمت مي كرد.

برچسب:
اطلاعات کلی
نام و نام خانوادگی

عبدالله نوروزی

نام مستعار

نام پدر

علی

تاریخ تولد

1346

سن

16

تاریخ شهادت

1362/01/12

محل شهادت

پيچ انگيزه

شهادت در عملیات

والفجر 1

نحوه شهادت

مزار شهید

درصد جانبازی

محله

ابوذر

اطلاعات سازمانی
حوزه بسیج

251 علی بن ابیطالب علیه السلام

محدوده پایگاه

پایگاه فعالیت

پایگاه مقاومت بسیج شهید سلطانی

مسجد فعالیت

مسجد صاحب الزمان عجل الله

یگان خدمت

نیروی مقاومت بسیج

سمت و رتبه

رزمنده

رسته خدمت

آر پی جی زن

ویژگی های شهید
فرهنگی مذهبی

فعال هیئات مذهبی
فعالیت فرهنگی

ورزشی

فوتبال
کاراته

شغلی

دانش آموز

تحصیلات

سوم راهنمایی

رشته تحصیلی

محل تحصیل

دبيرستان رسالت

تصاویر شهید

خاطرات شهید

1) خانواده اش مي گویند: يكبار موهايش را فرق باز كرده بود و به مدرسه رفت بعد آمد خانه و ديديم كه كچل كرده و ما از او علت را سوال كرديم و او گفت كه در مدرسه مدير موهاي او را زده و او هم كلا كچل كرده است.

2) خانواده اش مي گويد: يك روزي گفت كه مي روم جبهه و ما گفتيم كه نرو ولي او آنقدر پا فشاري كرد تا ما مجبور به امضاء نامه او شده و او به جبهه رفت.

3) برادر اكبر رادپور مي گويد: او همكلاسي من بود و ايشان زياد اهل مسجد نبود و سيستم او با سيستم بچه هاي بسيجي تا حدي فرق مي كرد و ايشان به يكباره خالص شده و شهيد راه خدا گرديدند و اين خواست خدا بود كه به راه دين و قرآن آمده و لايق شهادت گرديدند.

وصیت نامه شهید

وصيت نامه شهيد عبدالله نوروزي

« ان الله الشتري من المومنين انفسهم و اموالهم بان لهم الجنه يقاتلون في سبيل الله فيقتلون و يقتلون »

خدا، جان و مال اهل ايمان را به بهاي بهشت خريداري كرده، آنها در راه خدا جهاد مي كنند  كه دشمنان دين را به قتل رسانند و يا خود كشته شوند

                                                                    « سوره توبه آيه 111 » 

با درود فراوان بر منجي عالم بشريت و يگانه عدالت گستر جهان و با درود فراوان بر نايب بر حق آقا امام زمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف) و قلب تپنده امت ايران (امام خمینی) و سلام به سرور و سالار شهيدان ابا عبدالله الحسين u معلم شهادت و پرچمدار مبارزه با ظلم و استبداد.

شهداء شمع محفل بشريت اند و من اميدوارم با شهادت خود خدمتي به اسلام و امت حزب الله كرده باشم و اميد است كه برادران ديگر، راه شهيدان را ادامه دهند و نگذارند كه خون شهدا پايمال شود.

پدر و مادر عزيزم، از شهادت پسر حقير خود خوشحال باشيد كه شما نيز به خانواده شهدا ملحق شده ايد و بدانيد، فرزندان امام حسين u در راه اسلام، چه سختي ها و مشقت هايي را تحمل كرده اند. مادرم قامتت را بلند كن و نداي« الله اكبر، خميني رهبر» سرداده و سخن شهيدان در راه خدا را به مردم برسان كه همانا سخن ما پيروي از قرآن و خدا مي باشد، مادر عزيزم چون كوه باش و چون كوه استقامت كن و لحظه اي از نام و ياد خدا غافل نباش، در راه دين خدا بكوش كه هر چه بكوشيد، باز هم كم است. پدر و مادر و خواهرانم، بر مزارم گريه نكنيد، بخنديد و خوشحال باشيد، زيرا در راه هدف مقدسي گام برداشته ام و جان باخته ام و اگر كشته شدم كوچه را چراغاني كنيد و جشن بگيريد و توصيه اي نيز به مسئولين و ملت هميشه در صحنه ايران دارم و آن توصيه اين است كه قدر امام را بدانند و اين امانت الهي را حفظ كنيد، همه ما مي دانيم كه امام آمد و ما را به اسلام برگرداند و به ما عزت و شرف اسلامي بخشيد، پس خداي ناكرده از فرمايشات گهربار ايشان سهل انگاري نكنيم و اگر خداي ناكرده چنين كنيم خداوند متعال، عذابمان خواهد نمود و كيفر خواهيم داشت و امام را دعا كنيد تا از بلاها مصون بماند.

امت حزب الله، مساجد را خالي نگذاريد و در نماز جمعه و جماعات فعالانه شركت كنيد، در اين رابطه امام عزيزمان  مي فرمايد: « ما هرچه داريم از نماز جمعه و جماعات داريم ».

در آخر مقداري پول در بانك دارم كه بعد از شهادت آن را صرف جبهه ها كنيد. هيچگاه از ياد خدا غافل نباشيد و در هر كاري خدا را مدنظر داشته باشيد. 

خدايا خدايا، تا انقلاب مهدي خميني را نگهدار

« والسلام عليكم و رحمة  الله و بركاته »

عبداله نوروزی


شهید عبدالله نوروزی
تصویر وصیت نامه شهید عبدالله نوروزی

لطفا پیش از ارسال دلنوشته خود درباره شهید موارد زیر را مطالعه و بررسی نمایید.

الف) متن دلنوشته شما قبل از انتشار در وبسایت ، به طور دقیق بررسی می گردد و پس از تایید با نام خودتان برای عموم منتشر می گردد. بنابراین خواهشمندیم در ارسال متن خود دقت نمایید.

ب) در صورتی که دلنوشته ارسالی شما دارای محتوایی باشد که بتوان روی آن کار بیشتری کرد ، با هماهنگی خودتان ، ویراستاران وبسایت از نظر ادبی آن را ویرایش نموده و پس از ایجاد شاخ و برگ مناسب ، نسبت به انتشار آن در بخش های دیگر وبسایت اقدام می نمایند.

ج) توجه نمایید که از انتشار محتوای دارای اصطلاحات و الفاظ نامناسب ، محتوای مغایر با قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران و هرگونه محتوایی که رنگ و بوی سیاسی و جناحی داشته باشد ، جدا معذوریم.

د) استدعا داریم که فارسی بنویسید و از کیبورد فارسی استفاده کنید. بهتر است از فضای خالی (Space) بیش‌ از‌ حدِ معمول ، شکلک یا ایموجی استفاده نکنید و از کشیدن حروف یا کلمات با صفحه‌کلید بپرهیزید. تنظیمات دقیق متن ارسالی شما توسط ویراستاران وبسایت انجام می گردد.

اولین کسی باشید که خاطره شهید می نویسد “شهید عبدالله نوروزی”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نقد و بررسی‌ها

هیچ دلنوشته ای برای این شهید نوشته نشده است.