حاج قاسم سلیمانی

شهید حاج قاسم سلیمانی

حاج قاسم سلیمانی

شهید قاسم سلیمانی یکی از دلیران جنگ بودند، شهید حاج قاسم سلیمانی، زاده ۱۳۳۵/۱۲/۲۰ در روستا قنات ملک هستند. حاج قاسم سلیمانی در سن ۱۸ سالگی در اداره آب کرمان استخدام شد. به نقل وی یکی از گردانندگان راهپیمایی های اعتصابات شهر کرمان در دوره انقلاب اسلامی سردار سلیمانی بودند. ایشان در زمان جنگ بین ایران و عراق ازدواج کردند و صاحب ۶ فرزند است. وی  سال ۱۳۹۸ شمسی خادم امام رضا (علیه السلام) شد.

حاج قاسم سلیمانی در تاریخ ۱۳۹۸/۱۰/۱۳ در بغداد ودر یک حمله تروریستی توسط یک پهباد آمریکایی شهید شدند ایشان با چند نفر دیگر از جمله ابومهدی المهندس به شهادت رسیدند. این اتفاق اعتراضاتی را در کشور ها در پی داشت. حتی بزرگ داشت وی در بعضی از کشورهای جهان برگذار شد.

سردار قاسم سلیمانی کارهای خارق العاده‌ای را انجام داده‌اند. مانند:

  • فرماندهی سپاه قدس

در سال ۱۳۷۶ شمسی با فرمان رهبر انقلاب اسلامی ایران به فرماندهی سپاه قدس رفتند. اولین فرمانده سپاه قدس احمد وحیدی بود و بعد هم حاج قاسم سلیمانی فرماندهی این سپاه به عهده سردار سلیمانی بود که پس از شهادت ایشان فرماندهی سپاه به اسمائیل قاآنی سپرده شد.

  • مبارزه با طالبان و القاعده در افغانستان

فرماندهی سپاه قدس به فرمان رهبر انقلاب اسلامی همزمان با زیاد شدن فعالیت طالبان در افغانستان بود. سردار سلیمانی با مجاهدینی همچون احمد شاه مسعود همکاری می‌کردند به گفته بعضی از مجاهدین، وی چند بار برای جنگیدن با طالبان و القاعده حضور پیدا کرده بود.

  • مبارزه با اسرائیل و فلسطین

حاج قاسم سلیمانی ­­می‌دانست که حمله اسرائل به لبنان در سی وسه روز در منطقه ضاحیه جنوبی بیروت ودر اتاق مرکزی فرماندهی عملیات حزب الله لبنان حضور داشت.

یکی از رهبران جنبش حماس گفته است وی ارطبات عمیقی با حماس داشت و از مقاومت فلسطین حمایت میکرد. وی توانست حماس را به سلاح تجهیز کند. از جمله تونل هایی حفر کردند تا با اسرائیل مقابله کنند.

سردار قاسم سلیمانی کارهای خارق العاده‌ای برای ایران و مردم کشور کرده است.

خالد مخدوم زاده
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *