تخفیف‌ها و قیمت جشنواره‌ها در قیمت فروش در نظر گرفته نمی‌شود
توجه : برای فیلتر کردن نمایش ها در نمودار بر روی عنوان هریک کلیک کنید .

شهید مقصود شعبانلوShahid Maqsood Shabanlu

محل خدمت: بسیج مستضعفین شناسه ایثار شهید : 00201005 دسته: ,

بسيجي شهيد مقصود شعبانلو در مهر ماه 1346 در خانواده ايي مذهبي و متوسط در شهر تهران چشم به جهان گشود . وي از دوران كودكي علاقه ي فراواني به خاندان عصمت و طهارت داشت تا جايي كه در سنين كودكي با پدر خود به مجالس عزاداري امام حسين(ع) و ائمه اطهار شده بود. هجدهم اسفند 1362 ، در هورالهویزه بر اثر اصابت ترکش به سر شهید شد. مزار او در بهشت زهرای تهران واقع است. برادرش قاسمعلی نیز شهید شده است.

تلاوت سوره مبارکه الرحمن به نیت این شهید

تماس بگیرید

51 بار دیده شده مقایسه

قلم با همه ي صلابتش، انگاه كه بخواهد وصف شهيدي را بنمايد مي شكند و سخن از ترسيم سيماي ملكوتي شهيد عاجز است ما دراين چند سطر سعي بر آن داريم كه با بيان مختصري از زندگينامه برادر مقصود شعبانلو تنها گوشه اي هز چهره نوراني ايشان را عرضه بداريم. تا شايد ذكر اين چيزها اثري بر دلهاي ما بخشد و بي خبران دور از صحنه بفهمند كه اين زمان ديار غرب و جنوب كشور شهر چه عزيزاني گرانقدر است.

بسيجي شهيد مقصود شعبانلو در مهر ماه 1346 در خانواده ايي مذهبي و متوسط در شهر تهران چشم به جهان گشود . وي از دوران كودكي علاقه ي فراواني به خاندان عصمت و طهارت داشت تا جايي كه در سنين كودكي با پدر خود به مجالس عزاداري امام حسين(ع) و ائمه اطهار شده بود.

پس از تشكيل بسيج به عضويت بسيج در آمد و در مسجد حضرت زينب(س) شبها به نگهباني مشغول بود و در ضمن ايشان در كتابخانه مسجد نيز فعاليت داشتند. از همان اوائل جنگ سعي داشتند به جبهه بروند  ولي به علت كمي سن اجازه نمي دادند كه در جنگ شركت كنند. ولي بالاخره درسال 1362 در مهر ماه از طريق مدرسه به عنوان نيروي پشتيباني به جبهه رفتند. و بعد از سه ماه براي مرخصي به تهران آمدند و چون سابقه ي جبهه داشت مجدداً به عنوان نيروي رزمي در جبهه شركت كردند و اين بار از پايگاه ابوذر اعزام شدند و در آنجا تقسيم به گردان سلمان شدند و ايشان در عمليات خيبر شركت كردند كه حدوداً درماه اسفند 62 آغاز شده بود و آن طور كه دوستانش نقل مي كنند بعد از كشتن چندين نفر از عراقي ها تيري در پيشاني او مي خوردو چون هنگام عقب نشيني بود ديگر كسي نمي توانست به او نزديك شود و به همين دليل بعد از 13 سال جنازه ي پاك اين شهيد به سرزمين خود بازگشت.


شهید مقصود شعبانلو در بیست و سوم شهریور 1346 ، در تهران چشم به جهان گشود. پدرش فیضعلی و مادرش، فاطمه نام داشت. تا دوم راهنمایی درس خواند. بسیجی بود. به عنوان بسیجی در جبهه حضور یافت. هجدهم اسفند 1362 ، در هورالهویزه بر اثر اصابت ترکش به سر شهید شد. مزار او در بهشت زهرای تهران واقع است. برادرش قاسمعلی نیز شهید شده است.

برچسب:
اطلاعات کلی
نام و نام خانوادگی

مقصود شعبانلو

نام مستعار

نام پدر

فیض علی

تاریخ تولد

1346/06/23

سن

16

تاریخ شهادت

1362/02/14

محل شهادت

هورالهویزه

شهادت در عملیات

خیبر

نحوه شهادت

حوادث ناشی از درگیری

مزار شهید

بهشت زهرای تهران
قطعه 27 ردیف 39 شماره 6

درصد جانبازی

محله

اطلاعات سازمانی
حوزه بسیج

محدوده پایگاه

پایگاه فعالیت

پایگاه مقاومت بسیج مسجد جامع ابوذر

مسجد فعالیت

یگان خدمت

نیروی مقاومت بسیج

سمت و رتبه

رزمنده

رسته خدمت

ویژگی های شهید
فرهنگی مذهبی

فعال در کتابخانه مسجد

ورزشی

رزمی

شغلی

تحصیلات

دوم راهنمایی

رشته تحصیلی

محل تحصیل

تصاویر شهید

وصیت نامه شهید

با عرص سلام و تهنيت به امام زمان (عج) و نايب بر حقش قائد اعظم رهبر و پرچمدار انقلاب اسلامي و بنيانگذار جمهوري اسلامي ايران امام خميني دامت بركاته و به ارواح پاك شهداي اسلام و همچنين به امت شهيد پرور و انقلاب و رزمندگان اسلام در جبهه هاي نبرد با كفر جهاني.

و لا تحسبن الذين قتلوا في سبيل الله امواتاً بل احياء عند ربهم يرزقون.

هرگز آنان كه در راه خدا كشته مي شوند مرده نپنداريد بلكه زنده اند و نزد خدا روزي مي خورند . آري پدر و مادر عزيزم آنطوري كه در قران نازل شده است آنهايي كه در راه خدا كشته مي شوند مرده نپداريد پس من از شما پدر و مادر عزيزم      مي خواهم كه صبور باشيد مخصوصاً تو اي مادر رنج كشيده ام مي خواهم زينب وار صبور باشي و يك آن غم در دلت راه ندهي و اين را بدانيد كه من امانتي بودم در نزد شما كه خداوند مي خواهد ببيند آن امانتي كه به شما داده بود چگونه پس خواهيد داد و اميدوارم كه هم خداوند از من راضي باشد و هم شما پدر و مادر عزيزم. و چند كلمه به شما برادرانم مي خواستم بگويم كه هميشه فكر اين انقلاب و امام باشيد هر لحظه كه جبهه نيرو لازم داشت بيايند حتي اگر پشتيباني باشد و حرفهاي منافقان كور دل را گوش ندهيد كه به خيال خام آنها ما از مرگ مي هراسيم.

بنام الله پاسدار حرمت خون شهيدان  يا ايتها النفس المطمئنه ارجعى الى ربك راضية مرضية.

 عرض سلام و تهنيت به امام زمان (عج) و نايب برحقش قائد اعظم رهبر و پرچمدار انقلاب اسلامى ، بنيانگذار جمهورى اسلامى ايران امام خمينى دامت بركاته ، و به ارواح پاك شهداى اسلام و همچنين به امت شهيدپرور و انقلابى و رزمندگان اسلام در جبهه‌هاى نبرد با كفر جهانى .

ولا تحسبن الذين قتلوا فى سبيل الله اموتا بل احياء عند ربهم يرزقون .

هرگز آنان را كه در راه خدا كشته مى‌شوند مرده نپنداريد بلكه زنده‌اند و نزد خدا روزى ميخورند .

آرى پدر و مادر عزيزم آنطورى كه در قرآن نازل شده است آنهائى كه در راه خدا كشته شده‌اند مرده نپنداريد پس من از شما پدر و مادر عزيزم ميخواهم كه صبور باشيد مخصوصا تو اى مادر رنج كشيده‌ام ، ميخواهم زينب‌وار صبور باشى و يك آن غم در دلت راه ندهى و اين را بدانيد كه من امانتى بودم در نزد شما كه خداوند ميخواهد ببيند آن امانتى را كه به شما داده بود چگونه پس خواهيد داد و اميدوارم كه هم خداوند از من راضى باشد و هم شما پدر و مادر عزيزم .

چند كلمه به شما برادرانم ميخواستم بگويم كه ، هميشه فكر اين انقلاب و امام باشيد هرلحظه كه جبهه نيرو لازم داشت بيائيد حتى اگر پشتيبانى باشد و حرفهاى منافقان كوردل را گوش ندهيد كه به خيال خام آنها ما از مرگ

مى‌هراسيم .

شما خواهران عزيزم از شما ميخواهم كه حجاب خود را حفظ كنيد و مثل حضرت زينب براى مردم الگو باشيد براى اسلام در مساجد فعاليت كنيد و درسهايتان را بخوانيد تا در آينده بتوانيد يك روزى اگر خداوند توفيقى داد به خواهران بيسواد خود هم سواد ياد بدهيد انشاءالله .

امت حزب الله از شما ميخواهم كه صحنه پيكار را هيچوقت خالى نگذاريد كه ما در نسل آينده به فرزندانمان مديون خواهيم بود .

آرى امت شهيدپرور واى به روزى كه اين انقلاب از دست ما برود واى به روزى كه استكبار جهانى بر ما پيروز شود ، بخدا قسم مديون خواهيم بود نسبت به شهداى عزيزمان ، واى به روزى كه امام عزيزمان را تنها بگذاريم و قدر اين برادران مسئول را ندانيم . امت شهيدپرور اين را بدانيد كه مردن حق است پس چه بهتر كه در راه خدا باشد و اين را بگويم هيچوقت از مرگ نهراسيد چرا كه روزى خواهيم مرد ، براى مثال شبى را كه از اول شروع كنيم خلاصه آن به آخر ميرسد و يا اگر قرآن را بخوانيم يك روز به آخر آن خواهيم رسيد و مردن هم مثل اين ميماند . خلاصه يك روز لذت دنيوى به پايان خواهد رسيد .

والسلام  

تصویر مزار شهید

شهید مقصود شعبانلو
تصویر مزار شهید مقصود شعبانلو

لطفا پیش از ارسال دلنوشته خود درباره شهید موارد زیر را مطالعه و بررسی نمایید.

الف) متن دلنوشته شما قبل از انتشار در وبسایت ، به طور دقیق بررسی می گردد و پس از تایید با نام خودتان برای عموم منتشر می گردد. بنابراین خواهشمندیم در ارسال متن خود دقت نمایید.

ب) در صورتی که دلنوشته ارسالی شما دارای محتوایی باشد که بتوان روی آن کار بیشتری کرد ، با هماهنگی خودتان ، ویراستاران وبسایت از نظر ادبی آن را ویرایش نموده و پس از ایجاد شاخ و برگ مناسب ، نسبت به انتشار آن در بخش های دیگر وبسایت اقدام می نمایند.

ج) توجه نمایید که از انتشار محتوای دارای اصطلاحات و الفاظ نامناسب ، محتوای مغایر با قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران و هرگونه محتوایی که رنگ و بوی سیاسی و جناحی داشته باشد ، جدا معذوریم.

د) استدعا داریم که فارسی بنویسید و از کیبورد فارسی استفاده کنید. بهتر است از فضای خالی (Space) بیش‌ از‌ حدِ معمول ، شکلک یا ایموجی استفاده نکنید و از کشیدن حروف یا کلمات با صفحه‌کلید بپرهیزید. تنظیمات دقیق متن ارسالی شما توسط ویراستاران وبسایت انجام می گردد.

اولین کسی باشید که خاطره شهید می نویسد “شهید مقصود شعبانلو”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نقد و بررسی‌ها

هیچ دلنوشته ای برای این شهید نوشته نشده است.