تخفیف‌ها و قیمت جشنواره‌ها در قیمت فروش در نظر گرفته نمی‌شود
توجه : برای فیلتر کردن نمایش ها در نمودار بر روی عنوان هریک کلیک کنید .

شهید جابر آرامشShahid Jaber Aramesh

محل خدمت: بسیج مستضعفین شناسه ایثار شهید : 66000807 دسته: ,

شهید جابر آرامش در بیست و چهارم مهرماه سال 1347 در یکی از محله‌های  تهران (رباط کریم)  در خانواده‌ای  متدین و متوسط دیده به جهان گشود. در اوان کودکی فردی پرشور و بازیگوش بوده و دائماً  در تلاش  بود و کمتر احساس خستگی میکرد و در طول دوران تحصیل خود محصلی باادب و متواضع بود به علت کم بودن سن و سال  قبل از انقلاب  فعالیتی  نداشته و صرفاً مشغول  به تحصیل بودند  و پس از پیروزی  انقلاب  با آن که کم سن و سال بودند در اکثر راهپیماییها و تظاهرات شرکت میکردند و خصوصاً هنگامی که اینگونه  راهپیماییها  از سوی مدارس و دانش آموزان ترتیب داده میشد و ایشان حضور فعالی داشتند. به عنوان بسیجی در جبهه حضور یافت. پانزدهم اردیبهشت 1365 ، در فاو عراق بر اثر اصابت ترکش به کمرشهید شد. مزار او در بهشت زهرای زادگاهش واقع است.

تلاوت سوره مبارکه الرحمن به نیت این شهید

تماس بگیرید

40 بار دیده شده مقایسه

شهید جابر آرامش در بیست و چهارم مهرماه سال 1347 در یکی از محله‌های  تهران (رباط کریم)  در خانواده‌ای  متدین و متوسط دیده به جهان گشود. در اوان کودکی فردی پرشور و بازیگوش بوده و دائماً  در تلاش  بود و کمتر احساس خستگی میکرد و در طول دوران تحصیل خود محصلی باادب و متواضع بود به علت کم بودن سن و سال  قبل از انقلاب  فعالیتی  نداشته و صرفاً مشغول  به تحصیل بودند  و پس از پیروزی  انقلاب  با آن که کم سن و سال بودند در اکثر راهپیماییها و تظاهرات شرکت میکردند و خصوصاً هنگامی که اینگونه  راهپیماییها  از سوی مدارس و دانش آموزان ترتیب داده میشد و ایشان حضور فعالی داشتند.

با شروع جنگ تحمیلی  در سال 1359 شور و شوق بی‌وصفی نسبت به حضور  در جبهه‌ها  داشتند لیکن سن ایشان در آن موقع اقتضا نمیکرد که به جبهه برود بدین ترتیب تصمیم گرفتند در یکی از پایگاههای  مقاومت مساجد ثبت نام نموده و به عنوان بسیجی خدمت  نمایند ولی ایشان  به این هم راضی نبودند  و چنین احساس میکردند که به این  صورت نمیتوانند  دین خود را نسبت به  جنگ ادا کنند لذا پس از 2 سال فعالیت  در پایگاه  تصمیم گرفتند به هر صورتی که شده  به جبهه بروند با مراجعه‌های  زیاد به مراکز  اعزام نیرو  نتوانستند مسئله را حل کنند به این صورت که هر جا میرفتند  جهت اعزام به ایشان میگفتند  چون سن شما کم است نمیتوانید اعزام شوید آخرالامر ایشان تصمیم گرفتند که تاریخ  تولد  خود در شناسنامه را دست‌کاری کرده تا مانعی جهت اعزام نداشته باشند با مشورت  چند تن از دوستان بسیجی  خود دست به چنین کاری میزنند و تاریخ تولد خود را حدود 2 سال بزرگتر میکنند.

اولین اعزام ایشان به جبهه اواخر سال 61 بود که از طریق  پایگاه ابوذر  به سپاه کردستان مأمور میشوند و در پایگاهها و محورهای مختلف  استان کردستان مشغول خدمت میشوند.  با حساس شدن وضعیت جنگ خصوصاً  در جبهه‌های  جنوب ایشان تصمیم بر این میگیرند که در یکی از گردانهای لشکر27 حضرت رسول(ص)  به عنوان نیروی بسیجی  مشغول به خدمت شوند در اکثر عملیاتهایی که این  لشکر از سال 63 تا سال  65 انجام  داده بود ایشان حضور داشتند  و در گردانهای رزمی به عنوان آرپی‌جی‌زن (شکارچی تانک)  خدمت میکردند و در طول مدت حضور در جبهه بسیار کم به مرخصی میآمدند  و هر گاه که  جهت مرخصی به تهران میآمدند  قبل از اتمام مرخصی به سوی  جبهه حرکت میکردند و برای اهل خانواده چنین تصور میشد که ایشان  اصلاً وابستگی به خانه و یا اهل خانه ندارند و تمام  هست و نیست ایشان جبهه‌ها سنگرها خاکریزها میباشند و مدتی را که در تهران بودند  در طول روز کمتر به منزل میآمدند و طول روز را بیشتر اختصاص  میدادند به دیدن دوستان  بسیجی  و یا همسنگران مجروح  خود در بیمارستانها.

رشادتها  و شهامتهای ایشان  در جبهه‌ها خصوصاً  در شبهای عملیات را دوستان و همسنگران آن بزرگوار  چنین بازگو میکنند که در حین عملیات  هیچگاه ترس و وحشت به خود راه نمیداد و توکل بسیار زیاد ایشان  همه ما را مات و مبهوت ساخته بود و ادب و تواضع  ایشان معرفت و بزرگواری  روح رشادت و شهامت خصوصاً روحیه شهادت طلبی و عشق به لقاءا… و بی‌ریا بودن ایشان  برای همه ما الگو بود اوصاف  این شهید بزرگوار  از زبان  یاران و همسنگرانش بسیار شنیدنی و قابل تقدیر است. سرانجام  پس از گذشت 17 بهار از عمر شریف و پرافتخارش در تاریخ 15/2/65 در یکی از جبهه‌های  فاو نای حق را لبیک گفته و به سوی معبود  و معشوق دیرین خویش شتافته و در صف  شهیدان والامقام الهی قرار گرفت.

والسلام علینا و علی عباد ا… الصالحین.


شهید جابر آرامش در بیست و چهارم مهر 1347 ، در تهران چشم به جهان گشود. پدرش محرم، کارمند بود و مادرش، خانم قیز نام داشت. دانش آموز سوم متوسطه در رشته اقتصاد بود. به عنوان بسیجی در جبهه حضور یافت. پانزدهم اردیبهشت 1365 ، در فاو عراق بر اثر اصابت ترکش به کمرشهید شد. مزار او در بهشت زهرای زادگاهش واقع است.

برچسب:
اطلاعات کلی
نام و نام خانوادگی

جابر آرامش

نام مستعار

نام پدر

محرم

تاریخ تولد

1347/07/24

سن

18

تاریخ شهادت

1365/02/15

محل شهادت

جزیره فاو

شهادت در عملیات

والفجر 8

نحوه شهادت

حوادث ناشی از درگیری

مزار شهید

بهشت زهرای تهران
قطعه 53 ردیف 140 شماره 2

درصد جانبازی

محله

اطلاعات سازمانی
حوزه بسیج

محدوده پایگاه

پایگاه فعالیت

مسجد فعالیت

یگان خدمت

نیروی مقاومت بسیج

سمت و رتبه

رزمنده

رسته خدمت

ویژگی های شهید
فرهنگی مذهبی

ورزشی

شغلی

دانش آموز

تحصیلات

سوم متوسطه

رشته تحصیلی

اقتصاد

محل تحصیل

وصیت نامه شهید

بار الهی حال که وقت آن  شده که بار دیگر قدم در راهی که شهدا گذشته‌اند  بگذارم خداوندا تو را شکر میکنم. الهی نگذار دیگر در این جهان بمانم تو را قسمت میدهم به حسین(ع)  که او را دوست میداری مرا هم بخواه  خداوندا من به خاطر بهشت نیست که از تو میخواهم  که مرا بطلبی  بلکه عشق به تو و حسین تو و ائمه و پیامبرانت است که مرا از این جهان سیر کرده است.

خداوندا حال که این نعمت بزرگ (شهادت)  را به من روسیاه عطا کردی و دلم  را به عشق خودت شعله‌ور ساختی  نگذار دیگر از تو جدا شوم خداوندا هر لحظه که از عمرم میگذرد  بسیار افسوس میخورم که ای کاش من هم مانند دیگر دوستان و رفیقان به تو می‌پیوستم. به کسانی که مشغول به این دنیا هستند  میگویم که دنیا ساعاتی بیش نیست بیایید و توجه خود را  به خداوند و روز حساب کنید و از شما (پدر و مادرم) میخواهم  که برای اینکه  جوانتان از دست شما رفته است گریه نکنید زیرا جوان شما  به آرزوی خود رسیده است و اگر میخواهید  گریه کنید برای حسین(ع)  و اهل بیت او و مفقود الاثرها گریه کنید که کسی نیست برای آنها گریه کند.

خداوند به شما و تمامی خانواده‌های شهدا صبر بدهد.

تصویر مزار شهید

شهید جابر آرامش
تصویر مزار شهید جابر آرامش

لطفا پیش از ارسال دلنوشته خود درباره شهید موارد زیر را مطالعه و بررسی نمایید.

الف) متن دلنوشته شما قبل از انتشار در وبسایت ، به طور دقیق بررسی می گردد و پس از تایید با نام خودتان برای عموم منتشر می گردد. بنابراین خواهشمندیم در ارسال متن خود دقت نمایید.

ب) در صورتی که دلنوشته ارسالی شما دارای محتوایی باشد که بتوان روی آن کار بیشتری کرد ، با هماهنگی خودتان ، ویراستاران وبسایت از نظر ادبی آن را ویرایش نموده و پس از ایجاد شاخ و برگ مناسب ، نسبت به انتشار آن در بخش های دیگر وبسایت اقدام می نمایند.

ج) توجه نمایید که از انتشار محتوای دارای اصطلاحات و الفاظ نامناسب ، محتوای مغایر با قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران و هرگونه محتوایی که رنگ و بوی سیاسی و جناحی داشته باشد ، جدا معذوریم.

د) استدعا داریم که فارسی بنویسید و از کیبورد فارسی استفاده کنید. بهتر است از فضای خالی (Space) بیش‌ از‌ حدِ معمول ، شکلک یا ایموجی استفاده نکنید و از کشیدن حروف یا کلمات با صفحه‌کلید بپرهیزید. تنظیمات دقیق متن ارسالی شما توسط ویراستاران وبسایت انجام می گردد.

اولین کسی باشید که خاطره شهید می نویسد “شهید جابر آرامش”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نقد و بررسی‌ها

هیچ دلنوشته ای برای این شهید نوشته نشده است.