تخفیف‌ها و قیمت جشنواره‌ها در قیمت فروش در نظر گرفته نمی‌شود
توجه : برای فیلتر کردن نمایش ها در نمودار بر روی عنوان هریک کلیک کنید .

شهید شکور بیرنگُShahid Shakur Birang

محل خدمت: بسیج مستضعفین شناسه ایثار شهید : 77000907 دسته:

شهید شکور بیرنگ فرزند مرحوم طالب بیرنگ میباشد او در سال 1346 در روستایی به نام پیرنق که روستایی فقیرنشین بود به دنیا آمد. او توسط مادر و دیگر برادارن بزرگتر از خودش چند سالی را در روستا گذراند و او از همان روزهای اول زندگی بدون پدر، بزرگ شد یعنی پدرش به تهران  میآمد و کار میکرد تا زندگیشان بهتر اداره شود. حدود دو سال بعد به تهران آمدند و در تهران نیز در محله فقیرنشین زندگی میکردند بعد از چند سال که او سال سوم دبستان بود که پدرش فوت کرد و به علت اینکه زندگی مشکل میچرخید و درس خواندن را کنار گذاشت و با مشکلات زندگی خود را رو‌برو کرد و به کار کردن مشغول شد. بعد از یک الی دو سال کار کردن سن او قانونی شد و باید به عرض برسانم که او اولین فردی در خانواده بود که عشق و علاقه به خدمت کردن داشت و به همین به محض اینکه سن او قانونی شد دفترچه خدمت گرفت و به خدمت رفت. پس از 17 ماه خدمت در مناطق مختلف سرانجام در خسروآباد آبادان به شهادت  نائل آمد. والسلام.

تلاوت سوره مبارکه الرحمن به نیت این شهید

تماس بگیرید

58 بار دیده شده مقایسه

شهید شکور بیرنگ فرزند مرحوم طالب بیرنگ میباشد او در سال 1346 در روستایی به نام پیرنق که روستایی فقیرنشین بود به دنیا آمد. او توسط مادر و دیگر برادارن بزرگتر از خودش چند سالی را در روستا گذراند و او از همان روزهای اول زندگی بدون پدر، بزرگ شد یعنی پدرش به تهران  میآمد و کار میکرد تا زندگیشان بهتر اداره شود. حدود دو سال بعد به تهران آمدند و در تهران نیز در محله فقیرنشین زندگی میکردند بعد از چند سال که او سال سوم دبستان بود که پدرش فوت کرد و به علت اینکه زندگی مشکل میچرخید و درس خواندن را کنار گذاشت و با مشکلات زندگی خود را رو‌برو کرد و به کار کردن مشغول شد.

بعد از چند سال کار کردن در جوراب بافی به این فکر افتاد که به بسیج برود. روزها به سر کار میرفت و شبها به بسیج محل میپیوست و به نگهبانی میپرداخت. اخلاق او در خانواده بسیار خوب و خوشایند بود و همیشه صورتی بشاش و پر از خنده داشت و ارزش بسیاری برای دوستان خود قائل بود بعد از چند سال کار کردن در جوراب بافی از آنجا درآمد و به شغل دیگری رفت و چون در این شغل زیاد زحمت میکشید به بسیج محل نمیرسید و سرانجام مجبور شد که دست از بسیج بکشد. بعد از یک الی دو سال کار کردن سن او قانونی شد و باید به عرض برسانم که او اولین فردی در خانواده بود که عشق و علاقه به خدمت کردن داشت و به همین به محض اینکه سن او قانونی شد دفترچه خدمت گرفت و به خدمت رفت.

پس از 17 ماه خدمت در مناطق مختلف سرانجام در خسروآباد آبادان به شهادت  نائل آمد. والسلام.

برچسب:
اطلاعات کلی
نام و نام خانوادگی

شکور بیرنگ

نام مستعار

نام پدر

طالب

تاریخ تولد

1346/01/01

سن

20

تاریخ شهادت

1366/06/31

محل شهادت

خسروآباد آبادان

شهادت در عملیات

نحوه شهادت

حوادث ناشی از درگیری

مزار شهید

بهشت زهرای تهران
قطعه 29 ردیف 161 شماره 9

درصد جانبازی

محله

اطلاعات سازمانی
حوزه بسیج

محدوده پایگاه

پایگاه فعالیت

مسجد فعالیت

یگان خدمت

ژاندارمری

سمت و رتبه

رزمنده

رسته خدمت

ویژگی های شهید
فرهنگی مذهبی

شرکت در فعالیت های بسیج

ورزشی

شغلی

جوراب بافی
سرباز

تحصیلات

سوم دبستان

رشته تحصیلی

محل تحصیل

خاطره مادر شهید

شکور، زمانی که پدرش فوت کرده بود کارمی کرد و از خرجی خودش برای ما همه چیزی خرید و به ما در خرجی خانه خیلی کمک می کرد . خیلی پسر فداکار و مهربانی بود . همیشه به فقرا و پائین دست خود کمک می کرد .


شکور تعریف می کرد می گفت زمانی که در پاسگاه خدمت می کردم قاچاق مواد آمده و به شکور گفته من به تو پول می دهم و این موادها را در کنیم . شکور گفته بود که من آمده ام که برای کشورم خدمت کنم . اگر قرار باشد که هر کسی را مثل تو من رد کنم پس دنیا پر از خلاف کاری شود . خلاصه پول را نگرفته بود و آن را معرفی کرده بود به نیرو انتظامی .

خواب مادر شهید

یک روز تلویزیون را باز کردم که دیدم رهبر را نشان می دهد و من ناراحت شدم که پسرم شهید شده بود . زدم کانال دیگر و بعد شب خواب دیدم که پسرم آمده و یک کت و شلوار شیک پوشیده بود و ناراحت گفت ، مادر برای چه کانال تلویزیون را عوض کردی ؟ گفتم مادر من سیدها را دوست دارم . گفت ما در اینها هیچ تقصیری ندارند . ما در راه خدا شهید شدیم .

تصویر مزار شهید

شهید شکور بیرنگ
تصویر مزار شهید شکور بیرنگ

لطفا پیش از ارسال دلنوشته خود درباره شهید موارد زیر را مطالعه و بررسی نمایید.

الف) متن دلنوشته شما قبل از انتشار در وبسایت ، به طور دقیق بررسی می گردد و پس از تایید با نام خودتان برای عموم منتشر می گردد. بنابراین خواهشمندیم در ارسال متن خود دقت نمایید.

ب) در صورتی که دلنوشته ارسالی شما دارای محتوایی باشد که بتوان روی آن کار بیشتری کرد ، با هماهنگی خودتان ، ویراستاران وبسایت از نظر ادبی آن را ویرایش نموده و پس از ایجاد شاخ و برگ مناسب ، نسبت به انتشار آن در بخش های دیگر وبسایت اقدام می نمایند.

ج) توجه نمایید که از انتشار محتوای دارای اصطلاحات و الفاظ نامناسب ، محتوای مغایر با قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران و هرگونه محتوایی که رنگ و بوی سیاسی و جناحی داشته باشد ، جدا معذوریم.

د) استدعا داریم که فارسی بنویسید و از کیبورد فارسی استفاده کنید. بهتر است از فضای خالی (Space) بیش‌ از‌ حدِ معمول ، شکلک یا ایموجی استفاده نکنید و از کشیدن حروف یا کلمات با صفحه‌کلید بپرهیزید. تنظیمات دقیق متن ارسالی شما توسط ویراستاران وبسایت انجام می گردد.

اولین کسی باشید که خاطره شهید می نویسد “شهید شکور بیرنگ”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نقد و بررسی‌ها

هیچ دلنوشته ای برای این شهید نوشته نشده است.