دانلود تایپوگرافی امام نقی علیه اسلام

دانلود تایپوگرافی امام نقی علیه اسلام

 

دانلود تایپوگرافی امام نقی علیه اسلام

دانلود تایپوگرافی امام نقی

https://daroshohada17.ir/wp-content/uploads/2022/07/امام-علی-min.png

 

حضرت امام علی بن محمد النقی الهادی ( علیه السلام ) دهمین پیشوای شیعیان جهان در نیمه ماه ذی الحجه سال 212 هجری قمری در محلی به نام صریا در اطراف مدینه منوره به دنیا آمدند. پدر بزرگوارشان حضرت امام جواد ( علیه السلام ) و مادر مکرمه شان بانوی گرامی و با فضیلت و تقوا به نام سمانه می باشد. مشهور ترین القاب ایشان، نقی و هادی و کنیه آن حضرت ابوالحسن ( ابوالحسن الثالث ) است.

امام هادی ( ع )  پس از شهادت پدر گرامیشان در سال 220 هجری قمری و در سن 8 سالگی به امامت رسید. این امام همام ( ع ) در مدت امامت خود با چند تن از خلفای عباسی ( معتصم برادر مأمون، واثق پسر معتصم، متوکل برادر واثق، منتصر پسر متوکل، مستعین پسر عموی منتصر و معتز پسر دیگرمتوکل ) معاصر بود.مدت امامت امام هادی ( ع ) 34 سال و عمر شریفشان 42 سال بود که در سال 254 در شهر سامراء توسط معتز عباسی ملعون مسوم  شهید شد، و در خانه خود مدفون گردید. امام هادی (ع) در سال 220ق در سن هشت سالگی به امامت رسید.

از آنجا که شیعیان مشکل پایین بودن سن امام جواد (ع) را پشت سر گذاشته بودند، در زمینه امامت امام هادی (ع) تردید خاصی برای بزرگان شیعه رخ نداد. به نوشته شیخ مفید همه پیروان امام جواد به استثنای افراد معدودی، به امامت هادی (ع) گردن نهادند. این عده معدود برای مدت کوتاهی به امامت موسی بن محمد (م 296ق ) معروف به ( موسی مبرقع ) مدفون در قم معتقد شدند ولی پس از مدتی از امامت وی برگشتند و امامت امام هادی (ع) را پذیرفتند.

Farzin
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *