تخفیف‌ها و قیمت جشنواره‌ها در قیمت فروش در نظر گرفته نمی‌شود
توجه : برای فیلتر کردن نمایش ها در نمودار بر روی عنوان هریک کلیک کنید .
99%
پیشنهاد شگفت انگیز فرصت باقی مانده

شهید علی یزدانیshahid Ali Yazdani

محل خدمت: سپاه پاسداران شناسه ایثار شهید : 00001347 دسته:

شهید مهندس علی یزدانی در دوم شهریور سال 1357 مصادف با20 رمضان المبارک ۱۳۹۸ در شهر اردبیل و در خانواده ای متدین و محب اهل بیت علیهم السلام به دنیا آمد. پدرش چون در شب های قدر متولد شد نامش را علی گذاشت تا همیشه زیر سایه ی ائمه اطهار بزرگ شود و علی وار زندگی کند. علی فرزند هفتم خانواده بود. دوران کودکی را در اردبیل شهرستان سرعین گذراند و در شش سالگی به تهران آمدند و در محله فلاح مقدم ساکن شدند.

 

دوران تحصیل خود را در محله فلاح گذراند در کنار بازیگوشی زیادی که داشت یکی از فرزندان باهوش خانواده و مدرسه بحساب می امد. در کنار تحصیل علم در بسیج مساجد و هیأت مذهبی شرکت میکرد وهمین مسئله باعث پخته تر شدن و فهمیده ترشدن او می شد. بعد از گرفتن دیپلم درسال1376وارد خدمت سربازی شد .نیمی از خدمت را در پادگان امام رضا (ع)در شهرکازرون سپری کرد . علی در حین خدمت به درس خواندن مشغول شدوبا پشتکاری که داشت در کنکورموفق به قبولی در رشته مهندسی صنایع دانشگاه زاهدان شد.علی در دوران خدمت به خودسازی واهتمام به عبادات و انجام واجبات و مستحبات و ترک محرمات مشغول بود و دوستانش به همین علت اورا بعنوان پیش نماز خود انتخاب کرده بودند.لقبی که به اوداده بودند و اورا به این لقب میشناختند علی غفیله بود.

تلاوت سوره مبارکه الرحمن به نیت این شهید

100,000 تومان 1,000 تومان

2,993 بار دیده شده
مقایسه

شهید مهندس علی یزدانی در دوم شهریور سال ۱۳۵۷ مصادف با۲۰ رمضان المبارک ۱۳۹۸ در شهر اردبیل و در خانواده ای متدین و محب اهل بیت علیهم السلام به دنیا آمد. پدرش چون در شبهای قدر متولد شد نامش را علی گذاشت تا همیشه زیر سایه ی ائمه اطهار بزرگ شود و علی وار زندگی کند. دوران کودکی را در اردبیل ودرشهرستان سرعین گذراند و در شش سالگی بهمراه خانواده به تهران آمدند و در محله فلاح ساکن شدند.

دوران تحصیل خود را درهمین محله گذراند در کنار بازیگوشی های کودکانه یکی از فرزندان باهوش خانواده و مدرسه بحساب می آمد. در کنار تحصیل علم در بسیج مساجد و هیأت مذهبی شرکت می کرد وهمین مسئله باعث رشد و بالندگی روحیات مذهبی و اعتقادات او میشد.

بعد از گرفتن دیپلم درسال۱۳۷۶وارد خدمت سربازی شد .نیمی از خدمت را در پادگان امام رضا (ع)در شهرکازرون و نیمی دیگر را در میبد یزدسپری کرد.

علی در حین خدمت به درس خواندن مشغول شدوباپشتکاری که داشت در کنکورموفق به قبولی در رشته مهندسی صنایع دانشگاه زاهدان شد.علی در دوران خدمت به خودسازی واهتمام به عبادات و انجام واجبات و مستحبات و ترک محرمات مشغول بود و دوستانش به همین علت اورا بعنوان پیش نماز خود انتخاب کرده بودند.لقبی که به اوداده بودند و اورا به این لقب میشناختند علی غفیله بود.

اهتمام جدی به نماز شب

داخل پادگان بودیم,اکثر شبها ساعت دو نیمه شب برای سرکشی به مسجد آسایشگاه میرفتم و میدیدم در باز است و جوانی(علی یزدانی )در تاریکی به نماز ایستاده.

یکی از همین شبها که دوباره برای سرکشی به مسجد رفتم در بسته بود ،دیدم علی بازبه نماز ایستاده و متوجه شدم که از پنجره وارد نمازخانه شده و مشغول نماز شب خواندن است.

بسیج دانشجویی

شهید علی در دوران تحصیلات دانشگاهی خود در شهرستان زاهدان توانست با اقدامات فرهنگی و سیاسی تاثیرات فراوانی را در سطح دانشگاه و این شهرستان بگذارد که از این قبیل می‌توان به قائله فتنه سال ۷۸ و اتفاقاتی که در دانشگاه‌های آزاد و سیستان و بلوچستان رخ داد نام برد.

وی در آن سال‌ها جانشینی بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد زاهدان را بر عهده داشت که موفق شد جمعیت جوان زیادی را گرد عنوان بسیج دانشجویی برای فعالیت‌های فرهنگی جمع نماید که بسیار برای از هم پاشیدگی آن جمعیت نگران بود

کانون شهید همت

در خلال تحصیل ودر تهران کانون فرهنگی را با همکاری یکی از بهترین دوستانش پایه گذاری کردندوبه دلیل علاقه ی خاصی که به شهید همت داشتند نام کانون را شهید همت گذاشتند. کار اصلی این کانون پرورش نوجوانان و هدایت آنها در مسیراسلام ،اهلبیت و انقلاب وباروری استعدادهای علمی آنان بود. این جوانان اکنون هر کدام فارغ التحصیل دانشگاههای کشور وافرادی متدین،هیاتی وانقلابی بوده و در جایگاه خود فرد مفیدی بحساب می آیند.

شور و شوق خدمت

یکی از دوستان شهیدعلی میگفت: یک بار دراردوی راهیان نور و در مسجد جامع خرمشهرشهیدعلی وقتی شور و شوق فراوان دوستانش رادر بسیج دانشجویی میدید. از اینکه این گروه از هم جدا شود نگران بود ومیگفت این گروه نیازداردیا فرمانده یا من شهید شویم تا پیوند بچه ها محکم تر شود.‎

طبق گفته ی دوستان .شهید علی در آن زمان فردی تشکیلاتی و استوار بود که بسیار در راستای انقلاب اسلامی تلاش می‌کرد.

جذب جوانان دانشجو

دانشگاه رادر استان سیستان و بلوچستان و در شهر زاهدان در رشته مهندسی صنایع گرایش تحلیل سیستم ها به پایان برد. در دوران دانشگاه علاوه بر تحصیل ،در فعالیتهای فرهنگی مسجد علی بن ابیطالب (ع)زاهدان و بسیج دانشجویی دانشگاه حضورتاثیرگذاری داشت وباروحیه انقلابی و اخلاق و منش اسلامی باعث جذب جوانان دانشجو به اسلام و انقلاب شد.

خرج تحصیل

شهیدعلی علاوه بر تحصیل علم و فعالیتهایی که داشت برای گذراندن خرج تحصیل ،در کنار مسجد علی بن ابیطالب (ع)مغازه ای اجاره کرد و در ان به کارهای فرهنگی می پرداخت . در همان دوران بود که مسجد علی بن ابیطالب(ع)توسط عوامل ضد انقلاب بمب گذاری شد و مغازه و همه مایملک شهید علی از بین رفت. ولی توکل بالای او باعث میشد که هیچ وقت ناامید نشود.

جذب در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی

دوران دانشگاه با تمام فراز و نشیبها یش در سال ۸۱ به پایان رسید شهید علی بعد از ۴ سال دوباره راهی تهران شد تا بتواند با آموخته های خود به اهداف مقدسش نزدیک تر شود . بعد از دانشگاه ادامه خدمت خود را به پایان رساند و در سال ۸۳ با جذب در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و حضور داوطلبانه در نیروی قدس سپاه که یکی از پر مخاطره ترین رده هاست عمق اعتقاد و ارادت خود رابه آرمانهای انقلاب نشان داد ودریکی ازتخصصی ترین و موثرترین فعالیتها اشتغال داشت.. شهیدعلی طی ده سالی که در این نیرو مشغول خدمت به اسلام و انقلاب بود هر چه در توان داشت درطبق اخلاص می گذاشت تا بتواند فرد مفیدی برای نظام اسلامی باشد.در این دوران شهید علی نه تنها از آموخته های دانشگاهی خود استفاده میکرد بلکه در هر زمینه ای که فکر میکرد برای ادامه وتحقق اهداف خود نیاز است وارد میشدو علم آن را می آموخت .آنچه ازاو وخدماتش در این نیرو درذهن همکارانش باقیمانده روی باز،شوخ طبعی،سختکوشی و پرکاری ایشان است.

داماد حضرت زهرا

شهید علی در سال ۸۵ بایکی ازسادات ذریه حضرت زهرا(س)عقد کرده ودر سال ۸۷ زندگی مشترک خود را آغازنمود. علاقه شهید به ائمه اطهار مخصوصاً مادر سادات حضرت زهرا (س)بقدری زیاد بود که شاید به جرات بگوییم یکی از دلایل اصلی ازدواجش با ذریه سادات نزدیک تر شدن به حضرت زهرا(س)بود. خودش میگفت روزولادت حضرت زهرا (س)در کربلا از امام حسین (ع)خواستم که داماد حضرت زهرا(س) شوم تا اینگونه با جرات تمام بگویم مادرم زهراست.بعد از همان زیارت کربلا چند ماه بعد به خواستگاری آمد و شد داماد حضرت زهرا(س).

زهرا و زینب

بعد از ازدواج فعالیتهای شهید چه درزمینه کاری و چه در زمینه بسیج وکانون نه تنهاکمتر نشد بلکه با همراهی همسرش بیشتر از قبل شد . کانون همت بعد از مدتی علاوه برجنبه علمی به جنبه فرهنگی نیز پرداخت .بنابر خواسته شهید علی و موافقت دوستان ،دیگر وقت آن بود که این نوجوانان وجوانان علاوه بر تحصیل علم به تحصیل معرفت نیزبپردازند و کانون همت تبدیل شد به هیئت مکتب الشهدا .هیئتی که هر هفته چهارشنبه ها برگزار میشد وهمچنان هم با یاد شهید و حضورشهید هرهفته برگزار میشود . از این زندگی مشترک دودختر به یادگار مانده دختری که نام مادر سادات را بر او نهاد و دختری که هم نام عمه سادات شد : زهرا و زینب.هشتم دی ماه سال ۸۹ خداوند زهرا را به او هدیه کرد و زینب فرزند دوم در بیست و هشت دی ماه ۹۲ متولد شد .

دفاع از حریم ال الله

اواخر سال ۹۱ بود که در سوریه جنگ شروع شد و زمزمه های رفتن آغاز شد . خرداد ۹۲ بود که به سوریه رفت وبا آنکه فرزند دوم در راه بود ولی این مسئله مانع از رفتنش نشد.این اولین ماموریت برون مرزی شهیدعلی بود. اول قرار بود به یک ماموریت ۱۵روزه برود ولی وقتی رفت و شرایط آنجا را دید نتوانست خودش را راضی کند که برگردد و ۴۹ روز در منطقه ماند . وقتی برگشت و فهمید فرزندش دختر است خنده ای بر لبانش جاری شد و گفت نام فرزندم زینب است .بیمه حضرت زینب(س).من برای خانم حضرت زینب (س)خدمت میکنم و او هم ان شاالله مراقب فرزندم است.بعد از تولد زینب محل ماموریتهایش به عراق تغییر یافت.دفاع از حریم آل الله در عراق .بله شاید همه با خودشان بگویند مگر عراق هم شهیدمدافع دارد .زمانی بود که حرمین عسگریین از سوی مزدوران داعش بشدت تهدید میشد و دوستان اهلبیت برای دفاع از حریم مقدس ایشان راهی عراق شدند تا در مقابل حضرت مهدی(عج)شرمنده نباشند.بعد از تولد زینب شهید علی احساس کرد برای خدمت بیشتربه اسلام باید به عراق برود.سال ۹۳ سه بار به عراق رفت برای دفاع از حرمین عسگریین .

پهبادهای امریکایی

درآخرین ماه سال۹۳برای آخرین باربه عراق اعزام شدوقرار بودیکماه بعد وهنگام سال جدید برگردد.تحویل سال ۹۴درکربلا حضورداشت ونمیدانیم درحرم حضرت ارباب حسین(ع)چه گفت وچگونه به زیارت آقا مشرف شد که حضرت ارباب شهاد ت نامه اش را امضا کرد ودرسوم فروردین ماه مصادف با شب شهادت حضرت زهرا(س)درمنطقه عمومی نهروان درجنوب بغدادباآتش پهپادهای آمریکایی شربت شهادت نوشید وازپیکرمطهرش جز تکه هایی چند بازنگشت وبه آرزوی خویش که شهادت درراه دفاع ازحریم اهلبیت بودرسید.روحش شاد و قرین رحمت الهی باد.

خداحافظ علی جان

شهید علی قول داده بود فروردین ماه نزد خانواده برگردد و به قولش وفا کرد .امابا بازگشت قطعه هایی اندک از پیکرمطهرش در روزی که باید خودباز می گشت داغی عظیم بر دل خانواده و دوستدارانش نهاد. شب شهادت حضرت زهرا (س) اخرین روز ماموریت شهید علی بود. بعد از انفجار بزرگی که در پادگان محل اماده سازی تسلیحات برای نبرد عقب راندن تکفیریها ی داعش از حریم سامرا رخ دادپیکر مطهرش قطعه قطعه شدوهر چه از پیکرش در تاریخ پنجم فروردین ماه به تهران بازگشت مورد شناسایی وازمایشات دی ان ای قرار گرفت .

روز هشتم فروردین ماه سال ۹۴ روز بسیار سختی برای خانواده شهید علی بود. روز وداع با باقیمانده های پیکر شهید عزیزشان در معراج الشهدای تهران .

روز تشییع پیکر مطهر شهید علی نهم فروردین ماه بود.همه امده بودند از بستگان و دوستان شهید علی از گرگان و اردبیل , زاهدان و کازرون و. . . . بار دیگر دارالشهدای منطقه ۱۷ تهران شاهد تشییع باشکوهی از یکی ازفرزندان روح الله بود.

جمعیت زیادی از بستگان دوستان و علاقه مندان شهید علی او را تا گلزار شهدای یافت اباد بدرقه کردند و در کنار شهدای دیگر به خاک سپردند و در اخر پرچمی که شهید علی برای دخترش زهرا در اخرین دیدارشان قول داده بود تا بعنوان سوغاتی برایش بیاورد زینت بخش مزارش شد .

برچسب:
اطلاعات کلی
نام و نام خانوادگی

علی یزدانی

نام مستعار

علی امینی
علی غفیله

نام پدر

غلام حسین

تاریخ تولد

1357/06/02

سن

37

تاریخ شهادت

1394/01/03

محل شهادت

نهروان عراق

شهادت در عملیات

مبارزه با داعش

نحوه شهادت

حمله موشکی پهبادهای آمریکایی

مزار شهید

گلزار شهدای یافت آباد تهران

درصد جانبازی

محله

مقدم

اطلاعات سازمانی
حوزه بسیج

251 علی بن ابیطالب علیه السلام

محدوده پایگاه

پایگاه فعالیت

مسجد فعالیت

مسجد ناظریه

یگان خدمت

سپاه پاسداران

سمت و رتبه

مهندسی

رسته خدمت

قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء

ویژگی های شهید
فرهنگی مذهبی

فعال هیئات مذهبی
فعالیت فرهنگی در کانون شهید همت

ورزشی

رزمی
فوتبالیست
کاراته

شغلی

پاسدار

تحصیلات

کارشناسی

رشته تحصیلی

صنایع

سایر مشخصات
اطلاعات تکمیلی

ایشان در عملیات سراسری آزادسازی استان صلاح الدین عراق به فیض شهادت نائل آمدند.

سایر

شهید یزدانی دارای دو فرزند دختر می باشد. ایشان در کانون فرهنگی شهید همت به کار فرهنگی مشغول بودند. همچنین در مسجد ناظریه و حسینیه یوم الغدیر اقدام به فعالیت می نمودند.

وصیت نامه شهید

وصیت نامه شهید علی یزدانی
دست نوشته وصیت نامه شهید مدافع حرم علی یزدانی

 

توجه: به گفته همسر شهید یزدانی متاسفانه مطالبی که در سایر وبسایت ها بعنوان وصیت نامه شهید علی یزدانی درج گردیده اشتباه می باشد.

بسم الله الرحمن الرحیم

حسبنا الله و نعم الوکیل نعم المولی و نعم النصیر

اینجانب علی یزدانی ، فرزند غلامحسین در صحت کامل جسمی شهادت می دهم به وحدانیت خدا و صدق کلام پیامبران و راستی و درستی چهارده معصوم علیهما السلام  و نیز باور دارم که تنها راه سعادت و خوشبختی انسان ها پیروی از ائمه در سایه ولایت فقیه مطلقه می باشد.

در زندگی سعی کردم بنده خوبی برای خدا ، فرزند خلفی برای انقلاب و پسری هرچند بازیگوش ولی صبور برای پدر و مادرم و در آخر همسری سراپا تقصیر برای همسر مهربانم باشم. خدا را شاهد می گیرم که پدر و مادرم برای من زحمت های فراوان کشیده اند و امیدوارم خداوند پاداش آن ها را بدهد و با ائمه اطهار محشورشان کند. اما همسر خوبم کسی که با تمام وجود سعی کرد با کمی و کاستی زندگی بسازد و مراقب من و فرزندانم بود ، امیدوارم خیر دنیا و آخرت شامل حال او نیز بشود.


متنی که در سایر سایت ها بعنوان وصیت نامه شهید علی یزدانی به اشتباه منتشر شده است

 

ما در مقابل هر مهاجمی برای دفاع از کشور واسلام عزیز ایستاده ایم.

بسم الله الرحمن الرحیم

شهادت برایم از عسل شیرین تر است. حضرت قاسم (ع) اشهد ان لا اله الا الله وحده لاشریک له واشهد ان محمد عبده ورسوله (ص) الذی خلق الموت ولا حیاه لیکم احسن عملا قرآن کریم.

اوست خدایی که مرگ و زندگی را آفرید تا شما را بیازماید صحنه پیکار حق و باطل که کدامین شما نیکوکارتر است. برادران به جبهه بشتابید که امروز سنگرهای نبرد رزمندگان اسلام در جبهه تنها محل جنگ با کفار بعثی نیست بلکه محل عبادت و رازونیازهای عاشقانه آنان در دل شبهای تاریک نیز می باشد وچه زیباست به جبهه آمدن وجان خود را فدای حقیقت کردن برای یاری کردن اسلام تنها شعار کافی نیست بلکه باید جهاد نمود. آری از خیل دلاوران گسستن نتوان،با روح خدا عهد شکستن نتوان،این است پیام یاران شهید،جنگ است برادران نشستن نتوان. جبهه دنیای دیگری است در جبهه خاک ترخون گرفته و خون مثل آفتاب میتابد.

در دنیای این سوی جبهه کسانی هستند که به دنبال رفاه و راحتی یا داشتن عمری نرسیده ودر جبهه انسانها در جستجوی خدا وحقیقتند و برای فدا شدن میروند . تفاوت زندگی روزمره وزندگی در جبهه به قدر تفاوت از خود تا خداست و اما شما بسیجیان سنگر داخلی شما پایگاه بسیج است آنرا ترک نکنید چرا که منافقین از حضور شما در چنین مکانی وحشت دارند وهمیشه پیرو خط امام باشید که راه سعادت و نجات در خط امام میباشد و مطیع امام باشید هر خطی جز خط امام خمینی دوری کنید. خواهرانم هر گاه توانستند جسد بی سر مرا به روستا بیاورند شما زینب وار رسالت زینبی را که همان رسالت پیام بعد از خون میباشد بر دوش بکشید و حجاب راحفظ نمایید که : حجاب مشتی کوبنده تر از خون بر قلب دشمنان اسلام است همانگونه که بهترین زینت مرد مرگ در راه خداست ،بهترین زینت زن حفظ حجاب است.

مدتی است که قفس تن برایم تنگ شده و دنیا تنگ تر از آن. اکنون که بسوی معبودم پرواز میکنم یک آرزو بدلم مانده و آن زیارت مرقد سید الشهدا (ع) است و کربلا نیز از سرزمینهای آزمون است صد میدان عشق به پای غیرت … باید نور دیده شد تا به یوم عاشورا به نظاره جانبازی عشاق بی تاب نشست و شهباز خیال را باید بر نخلستانهای جاور علقمه پراند تا جوشش خون جان برکفان را به چشم دل و دیده سر تماشا کرد وحسین (ع) همه رموز هستی در دل فراخ خویش جای داده وبه یمن دلاوریهای سپاهیان اسلام شیعیان او امروز و فردا و فرداهایی دیگر سر بر دیوار خانه محقر فاطمه (س) مینهند تا سروش خدائی این عصاره حیات و تجسم عینی اراده خدا را بشنوند و هم آواز با قافله کربلا با او و اصحاب وفادارش تا گودال قتلگاه ودر نهایت وصل به معبود به پرواز درآیند دوست دارم در این قافله سالار این فوج عظیم باشم که چون مولایم بی پروا بروم و شهید بشوم دوست دارم قفس تن را رها بسازم و با خون خود وضو بسازم تا بر سجاده خون نماز عشق بخوانم خوش دارم از رزم آورانی باشم که پیکارشان گشاینده درهای فتح است از حماسه سازانی که فاتحان دشتهای تصمیم وقله های اراده اند از شاگردانی که ظرایف و لطافت و رمز و رموز زندگی را که علت بقیه مکتب است از جای جای تاریخ بیرون کشیدند و نصب العین خویش ساختند از عارفانی باشم که بر محور عشق حسین (ع) جان از هر چه غیر خداست خالی کردند وطبق اخلاص را بر بالای سر نگاه داشتند و با بازوان توانمند خویش بیرق دلاور عاشورا را برافراشته نگاه داشتند. ای حسین(ع)- ای خون خدا – آمده ام تا به انصارت بپیوندم از تجار ماده پرست که نام مقدس انقلاب اسلامی را فدای مصالح شخصی و اغراض پست مادی خود میکنند گریزانم از کسانیکه با خون شهیدان تجارت میکنند متنفرم. ای حسین(ع)- ای خون خدا – امروز نیز تو را تقدیس میکنم اما تقدیسی عمیقتر و پر شور تر که تا اعماق وجودم و تا آسمان روحم به تو عشق میورزد و تو را میخواهد و تورا میجوید دلشکسته ام واحساس میکنم که جز تو و راه تو داروئی دیگر تسکین بخش قلب سوزانم نیست. خدایا- تو را شکر میکنم که مارا از ترائی (فرهنگ)غنی برخوردار کردی – هنگام شهادت به حسین (ع) مینگرم ،هنگام غم و درد به علی (ع) مینگرم و یک تاریخ دردو غم و شهادت پشتوانه جانبازی من است میدانم که راه علی را حسین وار باید رفت ،میدانم که خدای علی و حسین (ع) ما را هادی خواهد بود ودردو غم مارا خواهد شناخت واستشهاد مارا استقبال خواهد کرد.

یا مهدی(عج)- قبولم گر کنی بر پاسداری همین است آرزویم جاودانی بود دستم تهی با روی خسته نفهمیدم چه کردم در گذشته ازراست شهید علی یزدانی-جانباز علی اکبر محمدزاده یا امام زمان – ای مهدی عزیز – ای فرمانده سپاهیان اسلام به یاریم بشتاب ودر آخرین لحظات حیاتم تنهایم مگذار و در لحظه شهادت سرم را در آغوش بگیر که من جز دامن تو پناهی ندارم.ای امت مسلمان از امام اطاعت کنید که عصاره اسلام است واورا تنها مگذارید که نماینده حجه بن الحسن است. هرکس یک کلمه از امام خمینی و یارانش بد گوئی کند اورا از خود طرد کنید چون من طرفدار سر سخت امام خمینی و یارانش هستم وبر مزارم این جمله را نقش نمایید : هرکه باشد با خمینی بد گمان ،حق ندارد پا نهد در این مکان،از سپاه پاسداران و روحانیت مبارز پشتیبانی کنید که سپاه پاسداران ،پاسدار جمهوری اسلامی و روحانیون نواب به حق امام زمانند. به من ناکام نگوئید که من به کام خویش (شهادت) رسیدم و عروسیم را در جبهه ها با نو عروسم( شهادت) کرده ام وبر سجاده خون خویش و مهری از رگبار آتشین نماز عشق خواندم و این افتخار ماست که با عروس (شهادت) به خانه آخرت وارد شویم مبارکمان باد. ای خدای بزگ تو را شکر میگذارم که راه شهادت را بر من گشودی ودریچه ای پرافتخار از این دنیای خاکی به سوی آسمانها باز کردی و لذت بخش ترین امید حیاتم را در اختیارم گذاشتی،تو را شکر میگذارم که رمز شهادت را به من نمایاندی تا در مواقع خطر از مرگ نهراسم و عاشقانه به دریای خطر فرو روم واز معرکه های سهمگین روی بر نگردانم و تهدید و خطر مرا از راه تو منحرف نکند. ای خدای بزگ به من توفیق ده تا مثل مخلصان وشیفتگانت در راهت بسوزم واز این خاکستر مادی آزاد گردم وبه من مناعتی کن تا در آخرین لحظات عمرم نام تو را بر زبان داشته باشم و هرچه خوش است دست از جان شستن وبا سرود به استقبال شهادت رفتن.

ما تشنگان شهد شهادتیم ما عاشقان مرگ با سعادتیم بارالها بگذار با شمشیر بران شهادت جبر تاریخ را ببریم و با خون خود ننگ هزار ساله تاریخ را بشوئیم. بار خدایا شهادتم را در راه مکتب حیات بخش رسول الله که هدف رضای تو و در نهایت لقای تو میباشد قبول بفرما. دوباره میگویم جبهه ها را فراموش نکنید و کربلای ایران را خالی نگذارید . الهی الهی حتی ظهور المهدی احفظ انا الخمینی اللهم نصر جیوش المسلمین وعلی القوم الکافرین اللهم الرزقنا شفاعه الحسین یوم الورود والسلام علیکم و حجه الله وبرکاة . (( از همه مومنین ومؤمنات طلب بخشش را دارم )) فدائی اسلام و قرآن : علی یزدانی. من المومنین رجال صدقوا ما عاهدالله علیه فمنهم من قضی نحبه ومنهم من ینتظر وما یدلوا تبدیلا.

گالری تصاویر شهید

مستند شهید

مستند «ملازمان حرم» به گفت‌وگو با همسران شهدای مدافع حرم اهل بیت(ع) اختصاص دارد؛ دکتر پیرانی همسر شهید رضایی نژاد اجرای این گفت‌وگوها را بر عهده دارد و در هر قسمت به سراغ همسر یکی از شهدا می‌رود.

ا ظهور گروه های تکفیری و سلفی به سوریه و در خطر افتادن حرم حضرت زینب(س)، شیفتگان و دلباختگان اهل بیت(ع) وظیفه خود دانستند که به دفاع از حرم زینبی برخیزند و بسیاری هم بر سر این عشق و ارادت، جان خود را فدا کردند.

این هفته دکتر پیرانی با همسر شهید علی یزدانی دیدار و گفت‌وگو خواهد کرد. سید هاشم موسوی تهیه کنندگی این مجموعه را بر عهده دارد.

قسمت پنجم مستند ملازمان حرم – شهید علی یزدانی

 

 

کتاب PDF معرفی شهید

برای دانلود و مشاهده کتاب PDF زندگینامه و معرفی شهید مدافع حرم علی یزدانی کلیک نمایید

لطفا پیش از ارسال دلنوشته خود درباره شهید موارد زیر را مطالعه و بررسی نمایید.

الف) متن دلنوشته شما قبل از انتشار در وبسایت ، به طور دقیق بررسی می گردد و پس از تایید با نام خودتان برای عموم منتشر می گردد. بنابراین خواهشمندیم در ارسال متن خود دقت نمایید.

ب) در صورتی که دلنوشته ارسالی شما دارای محتوایی باشد که بتوان روی آن کار بیشتری کرد ، با هماهنگی خودتان ، ویراستاران وبسایت از نظر ادبی آن را ویرایش نموده و پس از ایجاد شاخ و برگ مناسب ، نسبت به انتشار آن در بخش های دیگر وبسایت اقدام می نمایند.

ج) توجه نمایید که از انتشار محتوای دارای اصطلاحات و الفاظ نامناسب ، محتوای مغایر با قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران و هرگونه محتوایی که رنگ و بوی سیاسی و جناحی داشته باشد ، جدا معذوریم.

د) استدعا داریم که فارسی بنویسید و از کیبورد فارسی استفاده کنید. بهتر است از فضای خالی (Space) بیش‌ از‌ حدِ معمول ، شکلک یا ایموجی استفاده نکنید و از کشیدن حروف یا کلمات با صفحه‌کلید بپرهیزید. تنظیمات دقیق متن ارسالی شما توسط ویراستاران وبسایت انجام می گردد.

اولین کسی باشید که خاطره شهید می نویسد “شهید علی یزدانی”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نقد و بررسی‌ها

هیچ دلنوشته ای برای این شهید نوشته نشده است.